Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7487
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy zapobiegli ewakuacji

Piątek, 14 grudnia 2018, 13:17
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2018, 6:53
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Strażnicy zapobiegli ewakuacji
Fot. Zdjęcie poglądowe
Dzięki błyskawicznej interwencji strażników miejskich kilkanaście osób z budynku wielorodzinnego mogło pozostać w swoich mieszkaniach po tym, jak zapalił się jeden z przewodów kominowych. Mowa o szybkiej reakcji na zagrożenie, które pojawiło się przy ul. Wolności.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu przy ulicy Wolności 37.

- Dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie o zadymieniu z komina przy ulicy Mickiewicza – informuje rzecznik straży miejskiej Artur Wilimek. - Strażnicy podczas kontroli ujawnili, że zadymienie pochodzi z budynku, ale przy ulicy Wolności. Na miejscu ustalili, że zapaliła się sadza w jednym z kominów. Błyskawicznie zlokalizowali mieszkanie, do którego przydzielony był ten komin. Zastali w nim mężczyznę, który palił w piecu koksem. Nie wiedział, że zapalił się jego przewód kominowy. Strażnicy polecili wygaszenie pieca i przewietrzenie mieszkania, gdyż trujące spaliny wydostały się do lokalu i na klatkę schodową – dodaje Artur Wilimek.

Na miejsce została wezwana straż pożarna i zarządca budynku. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kominy były ostatnio czyszczone, ale nie została usunięta sadza z wyczystek i to właśnie ona przyczyniła się do zapłonu komina.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
7
70%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group