Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7082
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażnicy miejscy ratowali ludzi

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 9 października 2016, 13:21
Aktualizacja: 13:23
Autor: SM
Fot. Archiwum
W miniony piątek (7.10) jeleniogórscy strażnicy miejscy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej kilku osobom.

Do pierwszego zdarzenia doszło w parku Żiżki. W godzinach porannych dyżurny monitoringu miejskiego zauważył leżącą na ziemi osobę. Na miejsce udał się niezwłocznie patrol straży miejskiej. Z mężczyzną był utrudniony kontakt i jego stan wskazywał, że jest w głębokiej hipotermii (temperatura powietrza tej nocy wynosiła tylko kilka stopni powyżej zera). Na miejsce wezwany został zespół Pogotowia Ratunkowego. W pewnym momencie u mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia i oddechu. Strażnicy wspólnie z ratownikami prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Temperatura ciała poszkodowanego wynosiła tylko 28 stopni Celsjusza. Na miejsce została wezwana druga karetka (specjalistyczna). Mężczyzna został zabrany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Strażnicy dowiedzieli się od innego mężczyzny siedzącego w pobliżu na ławce, że wieczorem razem z poszkodowanym spożywał alkohol (prawdopodobnie denaturat) a następnie usnęli na ławce. Drugi mężczyzna, też wyziębiony, został również zabrany do szpitala.

- Do kolejnego zdarzenia doszło przy ulicy Elsnera. Zgłoszenie dotyczyło leżącego na chodniku mężczyzny. Na miejsce udali się strażnicy-ratownicy KPP (kwalifikowanej pierwszej pomocy). Mężczyźnie udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie przeprowadzonego wywiadu medycznego ustalili, że mężczyzna przeszedł niedawno udar mózgu. Poszkodowany poinformował ratowników, że ma zawroty głowy i nie pamięta jak doszło do upadku. Na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został zabrany do szpitala – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Następne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który leżał w krzakach przy ulicy Podwale i miał problemy z oddychaniem. Na miejsce natychmiast udali się strażnicy-ratownicy KPP. Mężczyźnie udzielili pierwszej pomocy polegającej na udrożnieniu dróg oddechowych i zapewnieniu bezpiecznej pozycji. Tym razem mężczyzna przesadził tylko z ilością spożytego alkoholu. Po przebadaniu przez lekarza trafił do wytrzeźwienia do policyjnej izby zatrzymań – dodaje rzecznik SM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 9-10-2016 14:58
No to co z tego? Od tego właśnie jest Straż Miejska. Za to im płacimy pieniądze z naszych podatków. Łaski nie zrobili
~Arno 9-10-2016 15:32
Wieczorem konsumpcja spirytualii w kameralnym gronie. Rano bezpłatnie i bez kolejki badania ogólnego stanu zdrowia. Echhh......
~XXX 9-10-2016 17:31
Żal mi was,komentatorów.
~Łaska 9-10-2016 20:40
Pierwszy wpis.d...lem się urodziłeś i tak zostanie.Nie komentuję,bo szkoda słów.Życzę tylko,żebyś nie musiał korzystać z pomocy SM.
~serek 10-10-2016 8:09
Zastanawiałem się dlaczego to strażnicy są pierwsi a nie pogotowie? Hmm chyba dlatego, że jeżdżą po mieście a karetki czekają aż ich ktoś wezwie. No to niech jeżdżą.
~/// 10-10-2016 9:11
Ale się chwalą , przecież od tego są, czekam na artykuł, że piekarz upiekł chleb.......
~ 10-10-2016 13:57
Brawo! I to się ceni, te kursy udzielania pierwszej pomocy to strzał w dziesiątkę.
~bn,m 10-10-2016 18:27
Jak dobrze piecze? Chwalić piekarza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group