Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7035
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Strażacy usuwają skutki wichury

Sobota, 7 grudnia 2013, 10:19
Aktualizacja: 10:47
Autor: Angela
Do ponad dwudziestu zdarzeń wyjeżdżali w ciągu ostatniej doby jeleniogórscy strażacy. Większość z nich to skutki wichury, która szalała w Kotlinie Jeleniogórskiej w ostatnich dniach. Najgroźniejsze było wczorajsze (6.12.) zawalenie się ściany budynku mieszkalnego w Staniszowie. Nikomu nic się nie stało.

O zawaleniu się ściany łączącej część mieszkalną z gospodarczą zaalarmowano strażaków po godz. 19.00. Na ratunek ruszyło 16. ratowników. Na szczęście okazało się, że ściana od pierwszego piętra w górę zawaliła się na zewnątrz. W tym czasie w obiekcie była jedna lokatorka. Tymczasowo zamieszkała ona u rodziny. Strażacy zabezpieczyli dom plandeką i deskami.

Poza tym zdarzeniem strażacy przede wszystkim usuwali powalone drzewa i połamane konary. Dzisiaj (7.12) ściągają konar wiszący nad ul. Bogusławskiego w Jeleniej Górze. Wczoraj walczyli m.in. z połamanymi drzewami przy ul. Jagiełły, Krzywoustego czy Wyzwolenia Narodowego. Zabezpieczali również poodrywane przez wiatr obróbki blacharskie na Zespole Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group