Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2333
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażacy u dzieci z „4”

Czwartek, 29 listopada 2018, 6:22
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2018, 6:50
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Strażacy u dzieci z „4”
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
Niezwykły dzień przeżyły wczoraj (28.11) maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze, które wozem bojowym odwiedzili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Była to wizyta na zaproszenie grupy Krasnoludków w ramach akcji „Przedszkolaki poznają zawody”.
– To bardzo przyjemna część naszej pracy. Kto wie, może z tych maluszków kiedyś wyrosną nasi następcy – mówił starszy ogniomistrz Krzysztof Chrostek z JRG 2 w Jeleniej Górze.

W ramach wizyty strażaków, maluchy ze wszystkich grup przedszkolnych Miejskiego Przedszkola nr 4 mogły nie tylko oglądać sprzęt strażacki, ale i wejść do pożarniczego auta, przymierzyć hełm, czy rozwinąć wąż gaśniczy. O pracy strażaka bardzo ciekawie opowiadał najmłodszy z przybyłych: sekcyjny Mariusz Dziadkowiec – Michoń. Również pozostali strażacy: st. ogniomistrz Krzysztof Chrostek, ogniomistrz Michał Dziemiszonek i mł. ogniomistrz Piotr Przetacznik nie szczędzili czasu i wysiłku, by jak najwięcej pokazać i opowiedzieć o swoim zawodzie. Natomiast dowódca zmiany st. asp. Krzysztof Łukaszewicz dał się zaprosić grupie Krasnoludków do swojej sali, gdzie odpowiadał na pytania i odkrywał tajemnice swojego zawodu.

- W straży pracuję niemal 21 lat- mówił dowódca. – Nie żałuję swojego wyboru, ale nie jest to praca łatwa. Żeby być strażakiem trzeba mieć dobrą kondycję fizyczną, niezbędne są też: siła, odwaga i opanowanie, czyli tzw. zimna krew. Ważne jest również to, że podczas akcji strażacy zawsze działają zespołowo. Nie raz zdarzało nam się ratować ludzi z płomieni, ale częściej wyjeżdżamy do pożarów traw, lasów czy śmietników – opowiadał.

Dzieci natomiast musiały odpowiedzieć m.in. na pytanie, dlaczego nie wolno bawić się zapałkami i jaki jest numer telefonu do straży pożarnej. Poprawną odpowiedź bez zająknięcia wyrecytowali m.in. Kamil, Tosia i Iga.

Na zakończenie wizyty strażak st. asp. Krzysztof Łukaszewicz podpisał się na pracach maluszków oraz pozostawił swoją pamiątkę w postaci odrysowanej dłoni z podpisem na tworzonej tablicy z zawodami, które Krasnoludki będą mogły poznać „na żywo”. Obiecał również, że odwiedzi maluchy wiosną lub latem, by w pełnej krasie pokazać swoje działania, z laniem wody włącznie.

W zamian za solidną porcję wiedzy o zawodzie strażaka, goście otrzymali pisemne podziękowanie, które wręczyli: Kamil, Lenka i Jasiu.

- Takie wizyty ludzi, wykonujących ciekawe zawody są u nas bardzo często – mówi Violetta Pyrzanowska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze. – Zapraszamy do nas zarówno rodziców, jak i ludzi z zewnątrz. Tym razem serdecznie dziękujemy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, bo nasze dzieci miały naprawdę fajny dzień – dodała.

Słowa szefowej placówki potwierdziły też przedszkolaki. Aronek i Kamil z Krasnoludków już zapowiedzieli bowiem, że kiedy dorosną zostaną strażakami…

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group