Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4214
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Straż miejska (nie jest) od wszystkiego

Wtorek, 9 maja 2017, 8:05
Autor: UM
Jelenia Góra: Straż miejska (nie jest) od wszystkiego
Fot. Archiwum
Łatwiej wezwać Straż Miejską, niż we własnym zakresie sprawdzić przyczynę problemów lub powiadomić osobę odpowiedzialną za zaistniały stan rzeczy?

Dla przykładu: jeleniogórscy miejscy strażnicy zostali wezwani do jednego z domów przy ulicy Sudeckiej. Zgłaszający stwierdził, że nastąpiła awaria wodociągu. Przybyły na miejsce „awarii” patrol ustalił, że ktoś odkręcił zawór w piwnicy, co spowodowało, że została ona zalana do wysokości ok. 20 cm, a na górnych kondygnacjach zaczęło brakować wody…

Strażnicy w okresie „długiego weekendu” mieli także inne, niecodzienne interwencje. M.in. do siedziby SM jeden z mężczyzn przyniósł królika w transporterze, twierdząc, że zwierzę zostało najpewniej porzucone. Po sprawdzeniu okazało się, że właścicielka królika przebywa w szpitalu. Zadeklarowała, że odbierze swojego pupila, gdy tylko wróci do domu.

„Troskliwy” kierowca, widząc na jednej ze stacji paliw rozlany olej zawiadomił Straż Miejską, ale nie pofatygował się, by o swoim odkryciu powiadomić obsługę stacji. Gdy na miejsce przyjechał patrol SM i powiadomił obsługę, ta bez trudu w jednej chwili zneutralizowała plamę oleju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group