Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9500
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strajk pracowników Przewozów Regionalnych potrwa do północy

Środa, 17 sierpnia 2011, 16:10
Aktualizacja: Czwartek, 18 sierpnia 2011, 7:49
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Strajk pracowników Przewozów Regionalnych potrwa do północy
Fot. Agrafka
Ogólnopolski strajk kolejarzy w Jeleniej Górze przebiega dosyć spokojnie, choć strajkujący są wyraźnie podenerwowani całą sytuacją. W naszym mieście w strajku bierze udział ponad 50% procent pracowników Przewozów Regionalnych PKP, którzy żądają przede wszystkim podwyższenia pensji o 280 zł brutto.

Na peronach nie było dziś zbyt wielu osób potrzebujących skorzystać z usług Przewozów Regionalnych, gdyż te już wcześniej informowały o wystąpieniu utrudnień, jednak przewoźnicy zadbali o komfort pasażerów.

- Każdy pasażer, który posiada bilet na przewozy regionalne może skorzystać z pociągów innych przewoźników, np. PKP IC, czyli osoba posiadająca bilet na linie Przewozów Regionalnych w sytuacji strajku może wsiąść w pociąg innego przewoźnika i dotrzeć do danego miejsca bez dodatkowych opłat – powiedział Edmund Pomieczyński, naczelnik Sekcji Przewozów Pasażerskich w Jeleniej Górze.

Należy uważać na trasy inny przewoźników, ponieważ choć jadą w tym samym kierunku, mogą zatrzymywać się na innych stacjach niż pociągi Przewozów Regionalnych. Póki co nie było skarg ze strony pasażerów na problemy wynikające ze strajku.

Postulaty strajkujących to m.in. podwyżki wynagrodzeń oraz zmiana organizacji przewozów. Tymczasem zarząd spółki deklaruje chęć podwyższenia pensji, jednak stopniowo, natomiast pracownicy Przewozów Regionalnych żądają podwyższenia wynagrodzenia od razu o 280 zł brutto.

– Z uwagi na obecną pozycję finansową spółki zarząd proponuje podwyżki, ale rozłożone na raty. 1 sierpnia już zostały podwyższone pensje o 120 zł, od września 2012 r. ma być podwyżka o kolejne 100 zł, a pozostała żądana kwota, czyli 60 zł miała by zostać przyznana od stycznia 2013 r. Spółki nie stać na to, aby od razu przyznać pracownikom żądaną kwotę – dodaje Edmund Pomieczyński.

Przedstawiciel Przewozów Regionalnych dementuje pogłoskę o możliwości upadku firmy. PR PKP dopiero po strajku będą liczyć straty, jakie przyniósł dobowy przestój w przewozach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
919
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group