Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4053
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Stracili pół domu. Przez nieszczelny komin?

Wtorek, 22 listopada 2011, 12:32
Aktualizacja: Środa, 23 listopada 2011, 7:48
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Stracili pół domu. Przez nieszczelny komin?
Fot. Angela
Dzisiaj rano przy ul. Długiej w Jeżowie Sudeckim wybuchł pożar w wielorodzinnym budynku. Gdyby nie sąsiad, który zauważył dym i zbudził ludzi, finał mógłby być tragiczny. Dach nad głową straciło osiem osób.

Pożar wybuchł około godziny 6.30. Jako pierwszy na dachu zobaczył go Andrzej Mączyński. To on zaalarmował mieszkańców o pożarze i w ten sposób najprawdopodobniej uratował im życie.
- Czyściłem auto i zauważyłem, że z dachu leci dym. Pobiegłem do budynku i zacząłem budzić mieszkańców na dole i na górze. Szybko wybiegli na zewnątrz. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po straż pożarną zadzwonili ludzie ze sklepu – relacjonuje A. Mączyński, sąsiad poszkodowanych lokatorów.

W budynku od 1958 roku mieszkał pan Ryszard Bednarczyk z żoną, a następnie z córkami oraz jednym lokatorem. Właściciel domu podejrzewa, że przyczyną pożaru może być nieszczelny przewód kominowy, mimo że wiosną był on czyszczony. Na szczęście budynek był ubezpieczony, a rodzina kilkanaście metrów dalej ma dom, który jest co prawda jeszcze w stanie surowym, ale nadaje się do zamieszkania. Właściciele jeszcze nie oszacowali strat i nie wiedzą, jaka pomoc będzie im potrzebna. Na miejscu był przedstawiciel urzędu gminy Jeżowa Sudeckiego, który oferował pomoc ze strony gminy.

– W momencie przyjazdu na miejsce pierwszych jednostek cały potężny dach o powierzchni około 12 x30 metrów był w płomieniach. Na miejscu było siedem jednostek, ponad 30 strażaków. To jeden z większych pożarów, jaki wydarzył się w ostatnim czasie na naszym terenie – mówi kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP.

Pomóc w dowiezieniu wody miała cysterna strażacka, jednak przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka z Jana Pawła II zderzyła się ona z samochodem osobowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy natomiast poradzili sobie z ugaszeniem pożaru bez pomocy cysterny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group