Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5360
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stowarzyszenie wesprze Dwór Czarne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 grudnia 2010, 8:47
Aktualizacja: 9:24
Autor: TEJO
Dziś o godz. 17 w sali konferencyjnej renesansowego zabytku na osiedlu Czarne odbędzie się pierwsze walne zgromadzenie członków nowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Kultury Ekologicznej DWÓR CZARNE.

Jak wyjaśnia kustosz dworu Czarne i prezes Fundacji Kultury Ekologicznej Jacek Jakubiec zawiązanie się tej inicjatywy nastąpiło w maju tego roku. Grono 25 członków-założycieli powołało ośmioosobowy komitet założycielski. – Zakładamy, że dziś będzie mógł zakończyć swoją misję – informuje Jacek Jakubiec.

Szef FKE dodaje, że powstanie stowarzyszenia jest inicjatywą zagranicznych przyjaciół dworu. – Pojawia się duża szansa poszerzenia kręgu osób wspierających realizację kompleksowego projektu pod hasłem Międzynarodowy Ośrodek Kultury Ekologicznej "Dwór Czarne". Naszym celem jest stworzenie warunków do pełnej realizacji tego unikatowego przedsięwzięcia w ciągu najbliższych czterech lat - podkreśla.

Utworzenie stowarzyszenia oznacza też, iż po kilku próbach zawiązania wokół tego zabytku różnych sojuszy na rzecz programu jego pełnej rewitalizacji, jest już stabilna forma organizacyjna dla związanej z tym miejscem społecznej, pro-ekologicznie zorientowanej aktywności obywatelskiej. Dla osób bliżej zainteresowanych, przygotowane będą egzemplarze statutu stowarzyszenia oraz deklaracje członkowskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~diabelek 10-12-2010 9:54
aaa...tam obiekt czeka na pieniądze czeka na pieniądze czeka na pieniądze / wizjonerstwo dobre jest dla ludzi z gruba kasą. realizowanie wlasnych ambicji za cudze pieniądze ma sens, puki znajdzie się taki, który bedzie do tematu wciąż dorzucał. Był znaczacy inwestor (nomen omen a wrocławia) jednak zrazil sie opieszalością działania właśnie FKU, dlatego twierdzenie, że FKU zainwestuje w D.C. to twierdzenie rowne temu, że tatuś zainwestuje swoja wyplate w rodzinę... jakby dotychczas tego nie robil. To co FKE robiło w D.C do tej pory, skoro tak niewiele w obiekcie sie dzialo ... pękające rury c.o. i zalewanie zabytkowego obiektu, co za tym idzie marnowanie już wlożonych w remonty srodków, to ma byc ta wlaśnie droga do przodu? DwórCzarne potrzebuje menagera, a nie wizjonera-iluzjonisty ... i tak jak wszystkie zabytki ... menagera, a nie konserwatora. Dotychczasowy efekt działania Kapałka i jemu podobnych jest jak widać, niech sie lepiej zabytek rozsypie, byle zabytkowy, niż go zagospodarow
~diabelek 10-12-2010 9:59
Dotychczasowy efekt działania Kapałka i jemu podobnych jest jak widać, niech sie lepiej zabytek rozsypie, byle zabytkowy, niż go zagospodarować, bo ten gwóźdź to wbila kunegunda, ale jest nie do wyrwania, a wszystcy będa sie o niego potykać ... jeszcze nie jesteśmy na tyle bogatym krajem a miastem juz zupelnie) aby stac nas było na utrzymanie zabytków, które na siebie nie pracuja. A nie zarabiaja nie z powodu "bycia zabytkiem" ale z racji złego, "konserwatywnego" zarzadzania ... ot co
~Puk 10-12-2010 13:22
"puki" ? Pukac mozna sie w czolo.
~diabelek 10-12-2010 13:35
anio masz racje ... człowiek coraz bardziej uzaleznia sie od "sprawdź pisownię" ... ale co do popUkania w czoło, to hmmm... może podświadomie o całości tematy mi sie wymsknęło ... o pÓkanie sie w czoLo ]:)
~Ekolog 10-12-2010 13:50
Do diabełka: cała prawda o FKE!!!! Chyba w tej fundacji nie chodzi o cele ekologiczne... Siedliby sobie członkowie tej tzw. fundacji i napisali kilka programów o tematyce ekologicznej, np. o podnoszeniu świadomości ekologicznej ludności itp. rzeczach, a potem wystąpili do Unii o dofinansowanie. Na pewno jakiś grosz by uszczknęli. W momencie, gdy pojawia się ktoś z pomysłami lub, co lepsze, "z gotówka", pojawia się strach w oczach dowodzących tą fundacją i człowiek odchodzi z niesmakiem. Z jednej strony to zrozumiałe, bo przecież ludzie zajmujący się D.C. włożyli w tę ruinkę trochę życia...
~ekolog 10-12-2010 13:56
Z drugiej strony patrząc, to może FKE realizuje cele i zadania, o których nam, zwykłym śmiertelnikom się nie śniło, a które nie przynoszą żadnych pieniążków, bo to przecież organizacja "non profit"?! haha
~diabelek 10-12-2010 14:41
no tak, masz racje, chyba nawet nie śniło sie filozofom ... dlatego zapewne co roku szukaja Jelenia, który im za cały rok za gaz zapłaci ...
~diabelek 10-12-2010 14:53
... jakie troche życia drogi ekologu ??? gdyby nie D.C nie mieliby po prostu gdzie mieszkac ... wciąż ustalaja, obraduja i organizują ... a ty im pomóż, załatw, zapłać i jeszcze sie podpisz, a Ja.Kubiec ... będzie snuł swoja bajeczke ...
~xx 10-12-2010 22:10
Powoli w dworku zaczyna się coś dziać. Miała zostac otwarta restauracja. Co za tym idzie, część pomieszczeń została wyremontowana.
~xx 10-12-2010 22:17
Powoli w dworku zaczyna się coś dziać. Miała zostac otwarta restauracja. Co za tym idzie, część pomieszczeń została wyremontowana.
~xx 10-12-2010 22:25
Powoli w dworku zaczyna się coś dziać. Miała zostac otwarta restauracja. Co za tym idzie, część pomieszczeń została wyremontowana.
~jelinek 11-12-2010 0:11
Jeszcze mam w pamięci tzw. "Dwór Czarne', który widziałem po raz pierwszy na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. To była ruina przeznaczona już tylko do rozbiórki. Dzisiaj można powiedzieć, że wykonane prace prowadzą do przywrócenia nazwy Dwór Czarne. W tym miejscu pragnę podziękować tym wszystkim którzy przyczynili się do tego celu.
~JukOle 7-01-2011 13:02
Pragnę zadać pytanie... Złośliwym i Zakompleksionym "diabełkom" i im podobnym - ludziom bez odwagi by pokazać twarz... Czy to Was podnieca, kiedy tak niewybrednie atakujecie i krytykujecie... Nie wiem skąd macie w sobie tyle próżnej przekory i zajadłości w opluwaniu Dworu Czarne i Fundacji Kultury Ekologicznej!!! Ale chyba jesteście rodem z przysłowiowego "polskiego piekła", w którym diabełki pilnują bacznie, by nikt, kto im nie pasuje, kto ich przerasta, albo na kogo się obrazili... nie mogli nie wychylał się ponad ich, (diabełków), poziom... Czyżbyście zazdrościli...???
~JukOle 7-01-2011 13:10
Ile trzeba mieć w sobie strachu i małości... Jakim trzeba być "umysłem Nędzy"... by nie widzieć, by przemilczać, by pomijać i przekłamywać Prawdę... wielki, wieloletni dorobek, zapał i poświęcenie idei i sprawie odbudowy z ruin ogromnej, zabytkowej budowli... budowaniu wizji i perspektywy rozwoju tego miejsca, miasta, Regionu... dla współczesnych i potomnych...!!!
~JukOle 7-01-2011 13:18
Trudno jest mi zniżać się do poziomu anonimowych, krytyków Dworu Czarne, Fundacji Kultury Ekologicznej i Pana Jacka Jakubca - twórcy, animatora i wytrwałego od wielu lat lidera i menedżera, który niedawno został uznany Człowiekiem Roku... w Regionie... Tym chętniej podejmę merytoryczną polemikę ze wszystkimi i z każdym z osobna PT. "diabełkami" z krytykanckim nastawieniem w tej dyskusji...:)
~JukOle 7-01-2011 13:30
Zapraszam do Dialogu, Rozmowy, DYSKUSJI... Jeśli macie odwagę, Panowie i Panie... ale nie tylko "diabełki" z podniesioną przyłbicą podjąć merytoryczną rozmowę i dyskusję O Dworze Czarne, Fundacji Kultury Ekologicznej i ZASŁUGACH Pana Jakubca dla tego miejsca, dla Jeleniej Góry i Regionu... choćby długą, ale owocną dla Wszystkich Zainteresowanych tej sprawie... Będę chętnie dyskutował, polemizował... ale przede wszystkim uważnie słuchał Waszych racji i rzeczowych argumentów... Miejcie odwagę przyjąć moje zaproszenie... Albo... ZAMILCZCIE i Przeproście za Waszą małość w ocenie Prawdy. A teraz przyjmijcie moje Serdeczne Życzenia Pomyślności i Pogody Ducha na cały 2011 Rok... Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group