Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2939
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Staw w Parku Norweskim będzie jak nowy

Piątek, 12 września 2008, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Staw w Parku Norweskim będzie jak nowy
Fot. TEJO
Oczyszczenie zbiornika wody, pogłębienie go oraz wybudowanie przystani kajakowej – takie atrakcje pojawią się w najbliższych latach na stawie w Parku Norweskim w Cieplicach. Wszystko zależy jednak od dofinansowania projektu rewitalizacji tego urokliwego zakątka. Obecnie rozpoczęto przygotowywanie wymaganej dokumentacji.

Staw w Parku Norweskim, który wielu mieszkańców pamięta jeszcze z dawnych czasów kiedy to pływały tam kajaki, a zimą jeżdżono na łyżwach, dzisiaj kojarzy się tylko już tylko z niewykorzystanymi możliwościami.

Szansę na zmianę tej sytuacji dają pieniądze unijne, a dokładnie Regionalny Program Operacyjny „Uzdrowiska”, do którego obecnie opracowywany jest wniosek.

Kompletowanie dokumentów zakończy się w pierwszym kwartale przyszłego roku, a realizacja powinna się rozpocząć nie później niż w III kwartale. Do głównych prac rewitalizacji będą należały oczyszczenie stawu, pogłębienie go oraz wybudowanie przystani kajakowej.

Rewitalizacja zakłada pozostawienie akwenu w takim samym stylu, jaki był dotychczas. Urody temu miejscu ma również dodać aquapark, który pojawi się nieopodal. Kiedy kajakarze będą mogli tam zamoczyć wiosła? Dokładnie nie wiadomo. W planach są to lata 2010 – 2011, ale zapewne ten termin zweryfikuje życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group