Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2998
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Startuje „Wielka paka dla dzieciaka”

Środa, 22 listopada 2017, 9:24
Aktualizacja: Czwartek, 23 listopada 2017, 6:18
Autor: Przemek Kaczałko/ BS1
Jelenia Góra: Startuje „Wielka paka dla dzieciaka”
Fot. archiwum/ BS Nr 1
Już po raz dziewiąty wolontariusze z Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze organizują akcję charytatywną pod hasłem „Wielka Paka dla dzieciaka”. Bursowy Mikołaj wraz ze Śnieżynkami i workami pełnymi prezentów odwiedzi dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z naszego miasta, wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zanim jednak do tego dojdzie wolontariusze zbierają prezenty dla dzieci, m. in.: zabawki, maskotki, książki, słodycze i kosmetyki dla starszych dzieci oraz owoce. Każdy może się zaangażować w akcję. Wystarczy, że do 1 grudnia dostarczy do Bursy wskazane rzeczy, które później zostaną zapakowane przez wolontariuszy i przekazane potrzebującym rodzinom.

- W naszym mieście takich rodzin jest wiele, mają one ogromne problemy z zapewnieniem podstawowych potrzeb niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania dzieci na co dzień. Mikołajkowy prezent to luksus, na który ich nie stać, stąd pomysł na zorganizowanie akcji - powiedziała Dorota Mazur, wicedyrektor ds. pedagogicznych Bursy Szkolnej Nr 1.

- Sprawmy, by choć raz w roku na buziach tych dzieci pojawił się uśmiech. Dla nas przekazać zabawkę, książkę, grę czy słodycze to nie jest duże wyrzeczenie, dla nich to moment, w którym wierzą, że cuda się zdarzają, że jest nadzieja, radość i marzenia. W ubiegłym roku udało się obdarować przeszło setkę potrzebujących dzieci, a w tym roku nie zwalniamy tempa i mamy nadzieję, że uda nam się pomóc jeszcze więcej. Dlatego prosimy o wsparcie akcji charytatywnej zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorców. Dary można przekazywać do 1 grudnia przez 7 dni w tygodniu, 24h na dobę do Bursy Szkolnej Nr 1 przy ulicy Kilińskiego 5/7. Dziękujemy za każdą darowiznę, która jest dla nas niezwykle ważna - apeluje inicjatorka i koordynatorka wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group