Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3373
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Startuje Ekoglass Festiwal 2011

Piątek, 1 lipca 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Agrafka
Dziś, w Domu Carla i Gerharda Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, rozpocznie się czwarta edycja Pleneru i Sympozjum Szkła Artystycznego „Ekoglass Festiwal”, który potrwa do 16 lipca.

O godz. 17.00 odbędzie się wernisaż prac z poplenerowej wystawy „Ekoglass Festiwal 2010”.
Zostaną przedstawione prace ze szkła odpadowego tzw. stłuczki szklanej, które tworzyli w ubiegłym roku nie tylko artyści, hutmistrzowie i technolodzy z Polski i Czech, ale również ze Słowacji. W ramach Festiwalu Ekoglass odbędą się pokazy artystyczne przy piecach hutniczych, otwarte dla publiczności warsztaty witrażowe i palnikowe, sympozjum dotyczące sztuki szkła i ekologii w przemyśle szklarskim oraz dyskusje panelowe.

W „Leśnej Hucie” w Szklarskiej Porębie w dniach 11-13 lipca, od godziny 12.00 będą trwać pokazy artystyczne szkła hutniczego, a w dniach 5-13 lipca pokazy technik palnikowych. 15 lipca, w Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie, o 12.00 rozpocznie się sympozjum, podczas którego zostaną poruszone tematy: „Dlaczego szkło pęka” oraz „Moje szkło”. Odbędzie się również prezentacja projektu polsko-czeskiego szlaku szklarskiego na pograniczu izerskim, spotkanie z artystami Ekoglassu, a także pokaz filmu dokumentalnego „Ekoglass 2010” zrealizowanego przez TVP Wrocław.

Pokazy plenerowego pieca szklarskiego, prowadzone przez Związek Polskich Artystów Szkła oraz kiermasz szkła artystycznego odbędą się również w Stacji Turystycznej Orle w dniach 15 i 16 lipiec. Tu także będzie miało miejsce „Święto Mostka”, czyli uroczyste zakończenie festiwalu, podczas którego na mostku granicznym na Jizerce spotkają się uczestnicy i mieszkańcy ze Szklarskiej Poreby, Harrachova i Jizerki. Nie zabraknie dobrej muzyki w wykonaniu czeskiej orkiestry dętej oraz grilla i czeskiego piwa.

Projekt jest współfinansowany przez Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej w ramach konkursu "Forum polsko-czeskie - wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich 2011".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group