Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7975
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelnia Góra/Niemcy: Start jubileuszowego rajdu Lausitz

Środa, 14 października 2009, 13:51
Aktualizacja: Niedziela, 18 października 2009, 14:57
Autor: ahawer
Jelnia Góra/Niemcy: Start jubileuszowego rajdu Lausitz
Fot. rajdy.autoklub.pl
W najbliższy weekend 16–18 października rusza jubileuszowy 10 Rajd Lausitz. Rajd Lausitz stanowi, tak jak w ubiegłych edycjach rundę m.in. Mistrzostw Niemiec 2009, rundę Pucharu Volvo oraz Suzuki Cup.

Udział w zawodach wezmą udział jeleniogórscy zawodnicy, Łukasz Włoch będzie pilotować Marcina Abramowskiego w najmocniejszej klasie. Nasza załoga ma spore szanse na wygranie całego pucharu w klasyfikacji generalnej i klasie, pojadą mocnym mitsubishi lancerem evo.

- Bardzo lubię jazdę po szutrowej nawierzchni sprawia mi to wiele frajdy tak samo, jak polskim kibicom których na tej imprezie widać wszędzie. – powiedział Marcin Abramowski.

Łukasz Włoch startował już w Mistrzostwach, Niemiec, Polski i Czech, a w 2004 roku w rajdzie Laustitz, gdzie zajął 4. miejsce w klasie, 9. w klasie generalnej.

Kiedyś już starowałem w Lausitz. To bardzo ciekawy rajd dużo efektownych „hop”na których rozegrany będzie konkurs skoków w dal. Nie chciałbym go wygrać, bo lecieć samochodem jakieś 30 metrów to nic fajnego. Mam za to nadzieję, że do Niemiec przyjedzie wielka grupa jeleniogórskich kibiców, która od wielu lat robi super show, z nimi zawsze jest świetna zabawa! – powiedział nam przed samym wyjazdem podekscytowany Łukasz Włoch.

Jeżeli uporają się z problemami technicznymi, na rajd pojadą także Marcin Stywryszko i Szymon Rosik.

- Liczę, że uda nam się wystartować w tym rajdzie. Pechowo rozbiliśmy samochód w Kłodzku, a czas goni, wszyscy pracują pełną parą, ale mam nadzieję, że ta praca się opłaci i osiągniemy wynik na który już tak długo czekamy. – powiedział Jelonce Marcin Stywryszko.

Baza rajdu znajduje się około 100 km od Jeleniej Góry w miejscowości Weißwasser.
Jak co roku liczba startujących tam załóg oscyluje wokół 150 pozycji, w tym roku liczy dokładnie 134 załogi z kilku europejskich krajów.
Największą uciechą dla licznie zgromadzonych kibiców jest udział aut klasy WRC - szczególnie w tym roku, gdyż do grona startujących kierowców tą klasą rajdówek dołączy Leszek Kuzaj z Robertem Hundlą - Fabia WRC.

Tegoroczny Rajd Lausitz stanowi rundę dla kilku pucharów m.in. Pucharu Łużyc, którego finalna runda odbędzie się właśnie w Niemczech. Na starcie Lausitz Cup w Boxbergu pojawią się wszyscy zawodnicy walczący o punkty w klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych klasach. Zabraknie tylko jednego z liderów punktacji Vaclava Donata, który wspólnie z Honzą Krecmanem startują w Rajdzie Bohemii, która w tym roku koliduje terminowo z niemiecką eliminacją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1076
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group