Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9033
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Starsze panie i starsi panowie w cyganerii

Czwartek, 26 listopada 2009, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Starsze panie i starsi panowie w cyganerii
Fot. rylit
Kolejny premierowy program przedstawił Kabarecik „Z przymrużeniem oka” działający przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. „Spotkanie cyganerii– czyli prywatka” obejrzeli widzowie we wnętrzach Kawiarni Zdrojowej, dawno już nie wykorzystywanej jako sceneria widowiska.

Konwencja nowego spektaklu nie odbiega dużo od poprzednich spektakli prezentowanych przez ten kabaret. Założeniem scenariusza jest biesiada grupy wesołych rozbawionych ludzi prezentujących monologi, skecze, piosenki czy układy choreograficzne, mające sprawiać wrażenie, że jest to widowisko spontaniczne, którego elementy mogą się zmieniać w zależności od miejsca spektaklu, aby widzowie bawili się doskonale razem z kabareciarzami.

Tym razem kabarecik który działa już od sześciu lat i szczyci się wieloma występami na Dolnym Śląsku, dokonaniem nagrań radiowych i telewizyjnych, przeniósł widownię w lata 60. i 70., czyli lata młodości jego twórców. Wykorzystano utwory autorstwa członków kabaretu oraz znane utwory popularnych w tamtych czasach autorów.

Spektakl który odbył się gościnnie w Kawiarni Zdrojowej w miniony wtorek o godzinie 16 zgromadził głownie widzów pamiętających doskonale tamte lata. Na sali byli obecni słuchacze i wykładowcy Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i kuracjusze z Cieplic.

Widowisko reżyserowane przez Danutę Jaśkiewicz opracował muzycznie, gościnnie występujący Maciej Cytarzyński. Całość występu rejestrowała Telewizja Polska Wrocław, która przygotowuje reportaż z działalności KUTW i kabareciku „Z przymrużeniem oka”. Materiał ten ma być wyemitowany w regionalnej TVP3 z Wrocławia w sobotnim porannym bloku dla seniorów 28 listopada.

Zmiana sali, w której wystąpił kabaret, brak odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego spowodowało, że w czasie spektaklu wystąpiły małe niedociągnięcia natury technicznej, które zostały zrekompensowane przez samych kabareciarzy ich dobrymi występami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group