Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5719
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Starocie królowały w Cieplicach

Poniedziałek, 20 maja 2013, 9:02
Aktualizacja: 9:45
Autor: Paulina Tomkalska/Angela
Jelenia Góra: Starocie królowały w Cieplicach
Fot. Paulina Tomkalska
VI Cieplicka Giełda Staroci Przyrodniczo–Uzdrowiskowych w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze już za nami. W miniony weekend (18–19.05). Pod Pawilon Norweski mieszkańcy i kolekcjonerzy licznie zjechali, by podziwiać cuda i cudeńka dotknięte czasem i owiane tajemnicą.

Impreza, organizowana cyklicznie od 2009 roku przez Muzeum Przyrodnicze, skierowana jest do mieszkańców Jeleniej Góry i regionu, a także do turystów odwiedzających Uzdrowisko Cieplice. Głównym celem giełdy jest sprzedaż przez kolekcjonerów i zbieraczy ciekawych, historycznych przedmiotów związanych z regionem.

Ale nie tylko. Na stoiskach można było kupić różnego rodzaju sery, wyroby wędliniarskie, świeczki w różnych kształtach i kolorach oraz ręcznie robione upominki (zabawki dla niemowląt, broszki, biżuterię itp.). Miłośnicy książek również mogli znaleźć coś dla siebie – różnego rodzaju stare mapy, albumy oraz przewodniki górskie. Większość sprzedawanych rzeczy miała związek z Kotliną Jeleniogórską, ale również z innymi regionami górskimi.

Mimo złej pogody chętnych do oglądania i kupowania nie brakowało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group