Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stanowisko TKOPD w sprawie łącznia MDK z MOS–em

Wtorek, 23 lutego 2016, 7:52
Aktualizacja: 15:03
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Stanowisko TKOPD w sprawie łącznia MDK z MOS–em
Fot. Archiwum
Na dzisiejszej sesji (23.02) radni m.in. mają rozpatrzyć projekt uchwały dotyczącej połączenia Młodzieżowego Domu Kultury (MDK) z Miejskim Ośrodkiem Sportu (MOS) w Jeleniej Górze. – Otrzymujemy telefony z prośbą o zajęcie stanowiska, ludzie pytają nas „I co wy na to?”. (…) Jeśli przekonamy się, że to nie dobro nieletnich jest celem tych działań, podniesiemy krzyk na całą Polskę, a nawet Unię podczas Międzynarodowej Konferencji, której jesteśmy współorganizatorami – informuje Krystyna Demkowicz, przewodnicząca TKOPD w Jeleniej Górze.

Poniżej stanowisko TKOPD w sprawie połącznia MDK z MOS-em:

Zaznaczamy, że to z inicjatywy poprzedniego przewodniczącego jeleniogórskiego TKOPD doprowadzono do wydzielenia z ówczesnego MDK kół i sekcji sportowych – stworzenia z nich wspólnie z ówczesnym OSiR, MOS. Chodziło o wyeliminowanie sytuacji, w której gro środków placówki przeznaczane było na sport, kosztem innych potrzeb dzieci i młodzieży z niej korzystającej. To rozdzielenie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez uczniów i rodziców oraz przyniosło w efekcie rozwój ciekawych propozycji dla uczestników zajęć realizowanych w tej oświatowej placówce.
Otrzymujemy telefony z prośbą o zajęcie stanowiska, ludzie pytają nas „I co wy na to?”.
Odpowiadamy: Przedmiotem troski naszej organizacji jest głównie dziecko – osoba nieletnia. Jedynie jej dobro mamy na względzie podejmując określone działania. W tej konkretnej sprawie nie umiemy jeszcze odpowiedzieć na pytanie o ostateczny efekt proponowanych przez władze Miasta rozwiązań. Jeśli nie ograniczą one dostępu dzieci do wszelkich form realizacji ich zainteresowań, jeśli nadal zapewnią fachową opiekę i takich instruktorów, jeśli warunki, w których będą realizowane zajęcia okażą się lepsze od dotychczasowych, jeśli w ogóle nie odbędzie się to wszystko kosztem dzieci i młodzieży, to przyklaśniemy proponowanym rozwiązaniom.
Jeśli natomiast przekonamy się, że to nie dobro nieletnich jest celem tych działań, podniesiemy krzyk na całą Polskę a nawet Unię podczas zbliżającej się Międzynarodowej Konferencji, której jesteśmy współorganizatorami”.

Krystyna Demkowicz, przewodnicząca TKOPD w Jeleniej Górze

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
498
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group