Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8718
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Stadion w Piechowicach do modernizacji?

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 7:33
Aktualizacja: Piątek, 13 kwietnia 2018, 4:08
Autor: WAC
Piechowice: Stadion w Piechowicach do modernizacji?
Fot. Użyczone
Czy dojdzie do planowanej przez Urząd Miasta modernizacji stadionu w Piechowicach, czy też projekt budowlany tej inwestycji trafi do lamusa? Pytanie tej treści stało się zasadne po decyzji radnych, którzy minimalną większością głosów nie wyrazili zgody na zarezerwowanie środków na wkład własny tego zadania.

Temat wprowadzenia zmiany w tegorocznym budżecie Piechowic, polegającej między innymi na "zaklepaniu" w nim puli środków na modernizację stadionu znalazł się w porządku obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W trakcie głosowania nad projektem uchwały w tej sprawie okazało się, że do jej przyjęcia zabrakło jednego głosu: za było siedmiu radnych, przeciwnego zdania było ośmiu.

- Mimo takiego stanowiska większości radnych, projekt trafił do oceny komisji konkursowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Jeśli w czerwcu okaże się, że możemy liczyć na dofinansowanie modernizacji obiektu będziemy próbowali rozmawiać na ten temat i przekonywać radnych przeciwnych temu pomysłowi do zmiany stanowiska. Choćby ze względu na dużą popularność piłki nożnej oraz położenie obiektu przy drodze krajowej nr 3, przez co byłby on dobrą wizytówka naszego miasta – podsumowuje W. Rudolf.

Projekt budowlany przewiduje kompleksowe zagospodarowanie powierzchni stadionu miejskiego w Piechowicach. Całkowity koszt to około 7,1 mln zł. Magistrat chciałby rozłożyć tą inwestycję na 4 lata. Przez dwa lata (2018-2019) planowane jest za 5 mln zł (2,5 mln zł gmina i 2,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki) wykonanie najważniejszych elementów stadionu tj. boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, nowe zaplecza sanitarno-szatniowe oraz sieci wodociągowej i sanitarnej. W latach 2020-2021 miałyby zostać wykonane pozostałe elementy zagospodarowania terenu: budowa bieżni treningowej, bodowa miejsc parkingowych na 50 samochodów, budowa nowego ogrodzenia, zagospodarowanie terenu zielonego.

- Według naszej oceny, inwestycja powinna co najmniej na siebie zarobić – mówi Jarosław Bumażnik z Urzędu Miasta Piechowice. – Ta inwestycja wraz istniejącymi w Piechowicach halą sportową i orlikiem byłyby idealną ofertą sportową dla różnych klubów i stowarzyszeń sportowych przebywających na obozach w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Jakuszycach czy Świeradowie. Obiekt służyłby także młodzieży i dzieciom z Piechowic i okolic. Do klubu sportowego Lechia Piechowice należy w tej chwili około 90 dzieci i młodzieży (plus 30 seniorów) i liczba ta systematycznie rośnie. Z obiektu mogłyby korzystać szkoły z powiatu jeleniogórskiego, kluby i stowarzyszenia, a także mogłyby być na nim organizowane imprezy miejskie i wydarzenia sportowe – wylicza J. Bumażnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
162
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Akrobatyka na Złotniczej
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group