Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6601
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stadion przy Lubańskiej z nowym zapleczem

Środa, 6 kwietnia 2016, 8:27
Aktualizacja: Czwartek, 7 kwietnia 2016, 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Stadion przy Lubańskiej z nowym zapleczem
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Jeszcze w tym sezonie przy stadionie przy ul. Lubańskiej znikną stare toalety i szatnie z lat 80–tych, a ich miejsce zajmie nowe zaplecze szatniowo – sanitarne. Obecnie miasto szuka wykonawcy, który wyburzy część starych pomieszczeń, a także zaprojektuje przyłącze nowego kontenera.

- Stadion przy ul. Lubańskiej jest wykorzystywany w 110 procentach – twierdzi Tomasz Kluch. – W weekendy odbywają się tu nawet po cztery mecze, a w tygodniu są treningi. Ponadto w tym obiekcie organizowanych jest wiele innych imprez, np. zawody lekkoatletyczne, wystawy psów, spotkania firmowe czy imprezy gastronomiczno – rozrywkowe. Terminarz jest bardzo napięty, a rezerwację trzeba robić z dużym wyprzedzeniem. Dlatego nowy obiekt szatniowo – sanitarny jest po prostu konieczny. Obecny nie spełnia już wymogów sanitarnych - dodaje wiceszef MOS-u.

Stare wiaty z sanitariatami mają zniknąć do 25 kwietnia br. Projekt, kosztorys i przedmiar robót przyłączy nowego zaplecza ma być gotowy do 25 maja br., a zakończenie prac zaplanowano jeszcze w tym sezonie.
- Do wakacji stanie tam gotowy kontener z zapleczem szatniowo- sanitarnym, a więc szatniami dla miejscowych drużyn i gości, pokojem dla sędziów, toaletami i prysznicami – wymienia Jerzy Łużnik, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Całość – w przeciwieństwie do obecnej infrastruktury – będzie ogrzewana. Koszt inwestycji szacuje się na około 80 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group