Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6480
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stadion przy Lubańskiej z nowym zapleczem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 kwietnia 2016, 8:27
Aktualizacja: Czwartek, 7 kwietnia 2016, 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Jeszcze w tym sezonie przy stadionie przy ul. Lubańskiej znikną stare toalety i szatnie z lat 80–tych, a ich miejsce zajmie nowe zaplecze szatniowo – sanitarne. Obecnie miasto szuka wykonawcy, który wyburzy część starych pomieszczeń, a także zaprojektuje przyłącze nowego kontenera.

- Stadion przy ul. Lubańskiej jest wykorzystywany w 110 procentach – twierdzi Tomasz Kluch. – W weekendy odbywają się tu nawet po cztery mecze, a w tygodniu są treningi. Ponadto w tym obiekcie organizowanych jest wiele innych imprez, np. zawody lekkoatletyczne, wystawy psów, spotkania firmowe czy imprezy gastronomiczno – rozrywkowe. Terminarz jest bardzo napięty, a rezerwację trzeba robić z dużym wyprzedzeniem. Dlatego nowy obiekt szatniowo – sanitarny jest po prostu konieczny. Obecny nie spełnia już wymogów sanitarnych - dodaje wiceszef MOS-u.

Stare wiaty z sanitariatami mają zniknąć do 25 kwietnia br. Projekt, kosztorys i przedmiar robót przyłączy nowego zaplecza ma być gotowy do 25 maja br., a zakończenie prac zaplanowano jeszcze w tym sezonie.
- Do wakacji stanie tam gotowy kontener z zapleczem szatniowo- sanitarnym, a więc szatniami dla miejscowych drużyn i gości, pokojem dla sędziów, toaletami i prysznicami – wymienia Jerzy Łużnik, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Całość – w przeciwieństwie do obecnej infrastruktury – będzie ogrzewana. Koszt inwestycji szacuje się na około 80 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zaboberek 6-04-2016 8:44
Zaplecze,ważna rzecz,ale szyld nad bramą stadionu jest również ważny. Zgodnie z powiedzeniem:"Jak cię widzą,tak cię piszą". Dobrze byłoby aby szefostwo MOS-u,zrobiło tam wizję lokalną.
~ab+ 6-04-2016 9:18
Co za zaangażowanie ,czy już szykuje sobie stanowiska szatniarza po przegranych wyborach lub po wyjasnieniu wszystkich bubli ?
~ 6-04-2016 9:42
co plytą boiska jest w fatalnym stanie to nie jest boisko a kartoflisko

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group