Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8395
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sprzęt komputerowy dla jeleniogórskiej policji

Środa, 26 sierpnia 2009, 16:58
Aktualizacja: 17:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sprzęt komputerowy dla jeleniogórskiej policji
Fot. Angela
Zestawy komputerowe, laptopy, aparaty cyfrowe, monitory, drukarki, kamery oraz sprzęt specjalistyczny za łączną kwotę 70 tysięcy złotych to oficjalnie przekazane dzisiaj przez Prezydenta Marka Obrębalskiego nowe doposażenie jeleniogórskiej policji.

Symbolicznego i uroczystego przekazania sprzętu komputerowego dla garnizonu jeleniogórskiej policji, na ręce Komendanta Miejskiego Policji insp. Zbigniewa Ciosmaka, dokonał Prezydent Marek Obrębalski. Ze środków Urzędu Miasta w Jeleniej Górze na kwotę 70 tys. zł. zakupiono kilkanaście zestawów komputerowych, laptopy, aparaty cyfrowe, monitory, drukarki, kamery oraz sprzęt specjalistyczny, który ułatwi policji poszukiwanie ludzi zaginionych oraz , np. dalmierz, który będzie wykorzystywany do czynności podczas wypadków drogowych.

- Zakupiony sprzęt ma istotne znaczenie dla pracy policji jeleniogórskiej, bowiem dzięki niemu obsługa interesantów jest szybsza, sprawniejsza, co przekłada się na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego regionu – mówił insp. Zbigniew Ciosmak, Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze.

To nie jedyne wsparcie dla jeleniogórskich policjantów. Łącznie miasto przekazało w tym roku jeleniogórskiej policji 320 tys. zł, z czego kwotą 40 tys. zł dofinansowało zakup dwóch samochodów służbowych KIA, blisko 70 tys. zł przekazało na dodatkowe patrole piesze w mieście i finansowanie dodatkowych etatów dzielnicowych, 20 tys. zł na prewencję kryminalną, 94 tys. zł na remonty i modernizację budynków policyjnych, a także pieniądze na nagrody dla policjantów za szczególne wyniki w służbie.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo jeleniogórzan i przyjezdnych do nas turystów co roku staramy się doposażać i wspierać naszą policję – mówił Marek Obrębalski, Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Wierzę, że ten sprzęt jeszcze bardziej usprawni pracę naszych funkcjonariuszy i zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

W roku ubiegłym z środków budżetu miasta zostały wyremontowane też szatnie dla policjantów prewencji.
- Od wielu lat środki finansowe pochodzące od samorządu pomagają utrzymać w należytym stanie policyjne obiekty i infrastrukturę, co przekłada się na poprawę warunków pracy policjantów - mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group