Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7165
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Sprzęt dla drogowców

Środa, 22 kwietnia 2020, 9:04
Aktualizacja: Czwartek, 23 kwietnia 2020, 7:47
Autor: WAC
Powiat: Sprzęt dla drogowców
Fot. WAC
Uchwałę, która umożliwia wzięcie w leasing sprzętu dla nowo utworzonej brygady drogowej podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Na zakup wyposażenia dla brygady, która ma dbać o utrzymanie dróg powiatowych zaplanowano w tegorocznym budżecie Powiatu Jeleniogórskiego około 300 tysięcy złotych. Aby wyłonić podmiot, który dostarczy ten sprzęt, Starostwo Powiatowe ogłosiło postępowanie, na które wpłynęła oferta jednej firmy. Jako, że jej propozycja cenowa opiewała na ponad 600 tysięcy złotych samorząd powiatu zdecydował, że sprzęt dla drogowców weźmie w leasing na 60 miesięcy.

Takie rozwiązanie jest korzystniejsze cenowo, niż gdybyśmy utrzymanie naszych dróg powiatowych zlecili firmie zewnętrznej - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Sprzęt trafi do nas za około 5 – 6 tygodni. Będzie to: ciągnik rolniczy do robót drogowych, przyczepa jednoosiowa, głowice do pogłębiania rowów, cięcia krzaków i gałęzi drzew, koszenia trawy i krzaków w pasie drogowym, ścinki poboczy, ramię hydrauliczne i rębak do gałęzi - wylicza starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group