Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 11213
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprzątają Borowy Jar – dołącz!

Sobota, 28 kwietnia 2018, 7:41
Aktualizacja: Niedziela, 29 kwietnia 2018, 6:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sprzątają Borowy Jar – dołącz!
Fot. Przemek Kaczałko
Piątek i sobota (27–28.04) to dwa dni kolejnej edycji akcji Sprzątania Borowego Jaru, która umożliwia mieszkańcom Jeleniej Góry czynny udział w poprawie estetyki urokliwych miejsc naszej miejscowości. Dołączyć może każdy chętny – worki i rękawiczki wydawane są w dwóch punktach w godzinach 10:00 – 14:00.

Akcja odbywa się po raz trzeci. - W minionych dwóch latach udało nam się wywieźć stąd kilkadziesiąt ton śmieci - powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który zadeklarował, że w sobotę osobiście zakasze rękawy i przyłączy się do zbierania odpadów. Do działań wzdłuż rzeki Bóbr przyłączyli się m.in.: strażacy ochotnicy i zawodowi, leśnicy, straż miejska, areszt śledczy, GOPR, WOPR, Centrum Zarządzania Kryzysowego, wędkarze, młodzież szkolna i przede wszystkim mieszkańcy.

- Zaśmiecenie rzeki Bóbr to wielki problem i cały czas z nim walczymy. Staramy się dotrzeć do świadomości społeczeństwa - powiedziała Agnieszka Łętkowska, zastępczyni dyrektora Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, która przyznaje, że z każdym rokiem jest coraz mniej śmieci, ale ciągle to duży problem. Poza plastikowymi i szklanymi butelkami oraz opakowaniami, wśród "znalezisk" zdarzają się lodówki, opony i wiele innych rzeczy, które nie powinny lądować w rzece.

- To piękne miejsce, ryb jest dużo, a woda jaka jest to widać. To pierwszy zbiornik, który wyłapuje śmieci płynące Bobrem, ale dzięki takiej akcji jest ich coraz mniej - powiedział Krzysztof Wiśniewski, komendant Społecznej Straży Rybackiej miasta i powiatu jeleniogórskiego.

Punkty wydawania worków i rękawic: Jelenia Góra: most przy ul. Lwóweckiej - okolice Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz Siedlęcin: okolice Gościńca Perła Zachodu. W akcję włączyli się: Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Jelenia Góra, Miasto Jelenia Góra, Gmina Jeżów Sudecki, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, Związek Gmin Karkonoskich, Areszt Śledczy w Jeleniej Górze, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Straż Miejska w Jeleniej Górze, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Dolnośląski WOPR Oddział Jelenia Góra, Grupa Karkonoska GOPR, Koło Łowieckie Muflon, Polski Związek Wędkarski w Jeleniej Górze, Nadleśnictwo Lwówek Śląski, RZGW: Zarząd Zlewni Bobru, Nysy Łużyckiej z siedzibą w Lwówku Śląskim, Nadzór Wodny w Podgórzynie, Tauron Ekoenergia, Stowarzyszenie "Jeleniogórska Promenada Bobru" i Gościniec Perła Zachodu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
671
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group