Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6577
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprawa targowisk. Riposta prezydenta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 października 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: TEJO
W związku z pismem skierowanym przez przewodniczącego rady miejskiej Huberta Papaja do kupców jeleniogórskich, w którym szef RM skrytykował poczynania prezydenta miasta Marka Obrębalskiego, otrzymaliśmy jego ripostę na zarzuty.

Szef miasta podkreśla, że jego stanowisko jest zdecydowanie odmienne. Podkreśla, że wszystkie dokumenty konieczne do przyjęcia przez radę uchwały, na mocy której będzie można ze spółkami kupieckimi zawrzeć umowy długoterminowe, były gotowe już 18 października i nazajutrz trafiły do Biura Rady Miejskiej. – Miały być opiniowane przez komisje merytoryczne poprzedzające sesję rady 26 października, ale „Pan Hubert Papaj nie wprowadził ich do porządku obrad” – pisze Marek Obrębalski.

Dodaje także, że w temacie targowisk ani komisje rady, ani radni w interpelacjach, nie przedstawili żadnych wniosków, więc nie miał się do czego ustosunkować. H. Papaj natomiast stwierdził, że rada od dłuższego czasu stara się bezskutecznie uzyskać od prezydenta jakiekolwiek informacje związane z funkcjonowaniem targowisk w Jeleniej Górze. Wyjątkiem są dwie interpelacje radnego Józefa Sarzyńskiego, które rajca złożył „w sprawach szczegółowych” (wyłanianie dzierżawców targowisk i oraz kwestia dochodów z nich).

Marek Obrębalski nadmienia także, że koncepcją zagospodarowania targowisk zaprezentowaną przez Jerzego Lenarda, zastępcę prezydenta, komisja rozwoju rady zajęła się na posiedzeniu w dniu 20 września. Dodaje, że twierdzenie H. Papaja, iż radni już od dawna chcieli zająć się sprawą, ale ciągle nie mogą doprosić się konkretnej i merytorycznej rozmowy ze strony urzędu, nie jest prawdziwe. – Nigdy przewodniczący rady nie sygnalizował potrzeby takiego spotkania ani niepokój radnych w tej sprawie – zaznacza prezydent miasta.

M. Obrębalski ma nadzieję, że sprawy związane ze spółkami kupieckimi i ich przyszłością uda się przedyskutować podczas wtorkowego posiedzenia rady miasta (26 X). Dodaje też, że list Huberta Papaja wywołał wśród kupców niepokój i rozczarowanie postawą radnych w tym środowisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~w13 23-10-2010 9:22
mozna nie lubic marka.o a popierac zawile.m jak ja ale uczciwosc i wiedza musi byc przy prawdzie a wszyscy kompetentni wiedza ze tym razem to prezydent mowi prawde. ps. prosze teraz o trzeci tekst z wypowiedzaa glownego autora i realizatora projektu czyli p.lenarta/ktory podobno chowa glowe do piasku/ to taka przenosnia/
~floria 23-10-2010 9:34
targowiska dla kupcow bez przetargu to jakieś nieporozumienie. Obrębalski proszę z tym skończyć i nic nie kombinować.
~kupiec 23-10-2010 11:30
Rada Miasta jest wszystkiemu winna.To ona poprzez Radnych powinna już dawno zająć się tą pilną sprawą ,a Pan Papaj zamiast odkładać sprawę powinien już dawno wprowadzić ją na porządek obrad Rady.Wcześniej Pan Lenart" żle wszystko poustawiał "bo był z ekipy Pana Prezydenta,teraz nie można tak mówić bo jest w ekipie KUPY razem z Panem Przewodniczącym.I co teraz?A gdzie są kupcy i dobro Jeleniej Góry?Oj ,nieładnie,nieładnie!Interesy polityczne pojedynczych ludzi ,psujące nasze miasto górują nad interesem wszystkich mieszkańców.No,może dużej części Obywateli ,a to oni są Suwerenem ,którzy wybierają tych ,którzy w ich imieniu reprezentują wspólny interes wszystkich.Komuś się w główach poprzewracało i zapomniał ,gdzie jest główa ,a gdzie d...
~ciekawe 23-10-2010 11:44
ciekawe czy uda im sie znalezc chodz jeden brud na obecnego Prezydenta:)
~hihihaha 23-10-2010 11:52
A najbardziej zainteresowany targowiskami jest wielki Kępiński ,który wraz z innymi w Jeleniej Górze od dawna robią wielką "kupę",co widać i czuć coraz bardziej.
Woda 23-10-2010 12:31
jakbyscie ruszyli glowa delikatnie to szybko by sie wam obraz autentyczny co do targowisk pojawil . Mianowicie: prezydent obecny M.O. ustnie obiecal podpisanie umow dlugoterminowych przedstawicielom kupcow , jednak dopiero po wyborach i specjalnie teraz przeciaga sprawe. dlaczego chyba latwo sie domyslec - glosujecie na mnie a umowa bedzie podpisana - jak nie to moze wygra ktos inny i sie wszystko sypnie - to jest proste i logiczne jak 2+2 = 4 przejrzyjcie na oczy ludzie. Obrebalski to cwaniak, mierny zarzadca c.d.n.
~pkp82 23-10-2010 12:47
Obrebalski jest najlepszym prezydentem Jeleniej Gory od 1990 roku... politykow powinno sie oceniac na podstawie OSIAGNIEC a nie tego jak glosno i co obiecuja lub oczerniaja kontrkandydatow!
Woda 23-10-2010 12:50
i czlowiek ktory kompletnie nie ma pomyslu na miasto. zdobyl wladze i sie nia upaja klepiac sie po ramienach a teraz mu siedzenie lata , ze moze ja stracic i nie bedzie mial co robic bo powrot do AE wcale nie jest taki pewny , gdyz ma tam mocno nadwatlona opinie m.in przez swoja prezydenture, poza tym wladca uzaleznia. Ci wszyscy ktorzy chwala M.O. niech sprawdza w jakie dlugi wprowadzil J.G. On doktor ekonomi . Miasto jest tak ugotowane, ze przez nastepne 8 lat nic w nim nie powstanie. Obrebalski to dandys ktory w obejsciu jest mily, ale menager z niego zaden. oby nie wygral bo nastepne 4 lata dla miasta stracone
Woda 23-10-2010 13:12
i czlowiek ktory kompletnie nie ma pomyslu na miasto. zdobyl wladze i sie nia upaja klepiac sie po ramienach a teraz mu siedzenie lata , ze moze ja stracic i nie bedzie mial co robic bo powrot do AE wcale nie jest taki pewny , gdyz ma tam mocno nadwatlona opinie m.in przez swoja prezydenture, poza tym wladca uzaleznia. Ci wszyscy ktorzy chwala M.O. niech sprawdza w jakie dlugi wprowadzil J.G. On doktor ekonomi . Miasto jest tak ugotowane, ze przez nastepne 8 lat nic w nim nie powstanie. Obrebalski to dandys ktory w obejsciu jest mily, ale menager z niego zaden. oby nie wygral bo nastepne 4 lata dla miasta stracone
~ja 23-10-2010 13:21
Widzisz Woda - żyję w tym mieście i widzę co i gdzie się robi. Rozumiem że jesteś z innego obozu politycznego i że cholera Cię bierze jak widzisz że miasto jest dobrze kierowane przez obecnego prezydenta. Stosując tą obłędną retorykę polegniesz. Na własne życzenie.
~Kolla 23-10-2010 13:38
Woda spłuknij się. Wystarczy pociągnąć .
Woda 23-10-2010 13:38
do ja nie jestem z obozu zadnego i nigdy nie bylem. wrecz przeciwnie nie ma jeszcze ulozonego z glowie wyboru. wiem tylko jedno na pewno nie bedzie to M.O. w jednym masz racje : cholera mnie bierze gdy patrze jak jest zarzadzane to miasto- mylisz sie natomiast w tym, ze jest kierowane dobrze. nie ma zadnej zintegrowanej strategi rozwoju - powiedz mi jaki jest charakter JG? czy jest to miasto turystyczne czy przemyslowe? odp jest prosta ani takie ani takie jest porostu zadne. cdn
Woda 23-10-2010 13:42
cd turystyczne chyba tylko dlatego , ze lezy w terenie gorskim bo dla turystow tu nie ma nic do roboty. do tej pory nie zalatwiona sprawa imprez na rynku do po 22 - wroclaw mogl JG nie - nie ma zadnej koncepcji niskie bezrobocie spowodowane emigracja brak zycia - i Ty mowisz o dobrym zarzadzaniu ? sprawa targowisk o ktorej pisalem to na 99% prawda dlugi to na 100% prawda - jak te inwestycje poczynione nie beda przynosily dochodu to JG lezy i bankrutuje. zapomnij o remntach drog itp. cdn
~kubgi 23-10-2010 13:49
http://kubickioliwer.blogspot.com/2008_03_01_archive.html
~gumno 23-10-2010 14:36
MO. Przypomnij jak wywaliles z UM ludzi i przegrales w sadzie.
~spłuczka 23-10-2010 14:39
Woda się może przydać bo za pomocą wody można spłukać kupę,a i tak razem popłyną do ścieku.
~ja 23-10-2010 15:03
Cieplice - zdecydowanie turystyczne. Jelenia - turystyka, handel, rozrywka i wreszcie przemysł skupiony na terenach celwiskozy i działkach położonych między Jelenią a Cieplicami. To się właśnie odbywa. Wszystkie działania obecnego prezydenta są czytelne i prowadzone w raz obranym kierunku. To, że nie chcesz się Woda przyznać ktrórego ugrupowania jesteś głosem jest tylko jeszcze jednym dowodem na dobrą robotę wykonywaną przez p.Marka.
~internauta 23-10-2010 15:16
Internet jest super bo można :wymieniać poglądy,wyśmiewać "bogów",chwalić nieudaczników,wyciągać brudy tym o "czystych"łapkach i "dobrym" serduszku ,utwierdzać niektórych że są piękni i jedyni,pocieszać strapionych,pomagać biednym i uciśnionym,wskazywać słuszne drogi decydentom itp Wszyscy mówią,że tych zafajdanych i prymitywnych tekstów oczywiście nie czytają (bo etykieta tego zabrania),ale też wszyscy oczywiście znają teksty internautów bo to też wyborcy.INTERNET TO PRZECIEŻ POTĘGA.Więc do pracy internauci dokopcie tym ,którzy na to zasługują,pokażcie prawdziwe oblicza tych ,którzy noszą maski,pokażcie prawdziwe intencje i zamiary kandydatów do rady , tych wilków które w skórach owczarków pasterskich chcą rządzić naszym stadkiem.Czy mamy iść na rzeż?
~lidzia 23-10-2010 16:25
Jeśli więcej jest takich ludzi w Jelonce jak "woda" to współczuję!!! Zazdrość, nienawiść - coś mi sie wydaje że to kontrkandydat MO!!!
~KKK 23-10-2010 17:11
Te targowiska to kupa smiechu kto tam jeszcze chodzi w ten brud i smród kiedy to werście padnie i będzie porządek na tym miejscu a gdzie skarbówka przeciez to sam przekręt kasy fiskalne im dac
~z oddali 23-10-2010 18:21
ten ,,ja jest ,,,[głupi]
~ja 23-10-2010 18:27
o - mamy też głos z przedszkolnej piaskownicy
~z oddali 23-10-2010 18:45
z piaskownicy też widać twoją głupotę --i to jest ..... PRZYKRE//
~KKK 23-10-2010 18:54
ej z oddali masz tam bude smierdzącą
~z oddali 23-10-2010 19:18
nie /// ale spych zakupie,pasuje
~elo$ 23-10-2010 22:09
TAK tu kultura jest jak na targowisku i w urzędzie miejskim jest taka sama .i k...w,na kogo tu głosować .sami kupcy i radni to samo tylko jedni majom grosze za pracę a resztę sami wiecie .
~elo$ 23-10-2010 22:17
dlaczego miasto samo nie chce zarabiać na targowiskach dać swoich ludzi do pracy i mieć z tego zysk ,to lepiej dać komuś robić kasę i konflikty miedzy ludzkie .
~wyborca 23-10-2010 23:28
P.Marek O. sprzedał Parkingi w mieście i PEC niemcom . Najlepiej wszystko sprzedać i pieniądze przejeść. I to jest nowoczesna ekonomia zrządzania miastem ???
~Reppel 24-10-2010 10:00
Feajerzy ci kupcy ! Targowiskiem Zabobrze powinien dzisiaj zarządzać Kaziu Wilk bo wygrał w zeszzcłym roku przetarg. Spośród pięciu kandydatów spełnił wszystkie wymogi i dał najrozsądniejszą kwotę czynszu. Panowie M.O. i J.L. unieważnili wbrew prawu ten przetarg. Z osobistych wobez Wilka pobudek. Wilk sam sobie winien bo zatrudnił Bogusia i jego żonę, a ci rozpanoszyli mu się na targowisku, gnębili Pana M.O. pismami i zarzutami łącząc sprawy prywatne z zarządzaniem targowiska ( vide art. w Nowinach ) oraz listy z zarzutami skłdanymi w biurze Prezydenta. Wilk d..a dał się nabrać i zdominować. No i doczekał się niewdzięczności. Prezydentowi może i szkoda Wilka, ale musiał się jakoś pozbyć Bogdana z pola rażenia. Teraz tylko muszą się jeszcze obudzić kibice i pozbyć się go z zarządu klubu. KEMPIŃSKI MUSI ODEJŚĆ ! KEMPIŃSKI MUSI ODEJŚĆ ! KEMPIŃSKI MUSI ODEJŚĆ !............ ............
~LUDZIE 24-10-2010 10:00
JESZCZE PARE MARKETOW I NIE BEDZIE PROBLEMU KUPCOW
~KKK 24-10-2010 14:01
prponuje panu prezydentowi postawic dwie galerie i problem tych syfiarzy się rozwiąze sam
~prawda to? 24-10-2010 15:14
MO czeka na wynik wyborow by podjac decyzje w sprawie targowiska? Podobno liczy na glosy kupcow?
~kkk 24-10-2010 15:16
jacy to kupcy to kretacze kto wymyslił taką nazwe
~aya 24-10-2010 18:37
Do ~kkk. Lecz się na nogi, bo na głowę już zdecydowanie za późno. Pozdrawiam. Syfiarz i krętacz:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group