Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 6097
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie z seniorami „Pogodnej Jesieni”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 kwietnia 2015, 7:49
Aktualizacja: 9:09
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci oraz strażnicy miejscy spotkali się z mieszkańcami Domu Opieki „Pogodna Jesień” w Jeleniej Górze. O czym była mowa? O szeroko pojętych zagrożeniach czyhających na osoby w podeszłym wieku.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła sierż. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Bezpieczny senior” oraz „Bezpieczne osiedle”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, tj. kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, itp. a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową – wymienia podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa KMP w Jeleniej Górze.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec policjanci rozdali ulotki promujące bezpieczne zachowania oraz odblaski, które zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi muszą nosić w porze wieczorowo-nocnej poza terenem zabudowanym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kk 1-04-2015 9:45
policja to rozumiem ale ta straz wieska do czego oni tam pilnowac porzadku szukac dzikich wysypisk do tego ta niby ta formacja została powołana
~ 7-04-2015 20:28
Tylko Policja moze przekazac im decyzje o obcieciu funduszy przez troskliwe panstwo polskie. Kto powie to inwalidom ktorzy musza zmienic protezy konczyn dolnych? Haslo rzadu - NIEPOTRZEBNI MOGA ODEJSC.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group