Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6919
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z seniorami „Pogodnej Jesieni”

Środa, 1 kwietnia 2015, 7:49
Aktualizacja: 9:09
Autor: 112
Jelenia Góra: Spotkanie z seniorami „Pogodnej Jesieni”
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeleniogórscy policjanci oraz strażnicy miejscy spotkali się z mieszkańcami Domu Opieki „Pogodna Jesień” w Jeleniej Górze. O czym była mowa? O szeroko pojętych zagrożeniach czyhających na osoby w podeszłym wieku.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła sierż. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Bezpieczny senior” oraz „Bezpieczne osiedle”. Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, tj. kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, itp. a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową – wymienia podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa KMP w Jeleniej Górze.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec policjanci rozdali ulotki promujące bezpieczne zachowania oraz odblaski, które zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi muszą nosić w porze wieczorowo-nocnej poza terenem zabudowanym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group