Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 4093
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Spotkanie z piosenką poetycką i turystyczną w Radomierzu

Czwartek, 21 lipca 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:31
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Spotkanie z piosenką poetycką i turystyczną w Radomierzu
Fot. Organizatorzy
Już w najbliższy piątek (22 lipca) i sobotę (23 lipca) w połowie drogi między Radomierzem a Janowicami Wielkimi koło tablicy Nadleśnictwa „Śnieżka” rusza Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Dobrych Myśli z Janowic Wielkich.

Przegląd „Polana” to, według organizatorów, kontynuacja spotkania z piosenką poetycką i turystyczną. Aby uczestnicy imprezy mogli odkryć piękno Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich, przegląd ma miejsce rok rocznie w innej wsi gminy Janowice Wielkie. I tak w ubiegłym roku odbył się w ruinach Zamku Bolczów pod nazwą „Rudawy Dobrych Myśli”.

Każdy uczestnik konkursu zaprezentuje dwie piosenki. Konkurs ma formę otwartą i skierowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, wykonujących utwory z kręgu piosenki poetyckiej, turystycznej i studenckiej. Preferowane będą własne autorskie kompozycje, ale docenione zostaną również interesujące interpretacje wokalne znanych utworów z „krainy łagodności”. Utwór może zostać wykonany a capella lub z użyciem własnych instrumentów muzycznych.

Wśród wykonawców tegorocznej „Polany” będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. barda strajkowego i autora pieśni protestu Zbyszka Stefańskiego, legendarnego lidera zespołu Bez Jacka, a także znanych i cenionych laureatów ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenki studenckiej, poetyckiej i turystycznej takich jak Bieguni, H'Ernest, Andriej Kotin, Włodzimierz Mazoń z zespołem Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane, Beata Osytek, Piotr Płaza, Ryszard Stańko oraz ZaMałoPiwa.

Program: 22 lipca (piątek) – koncert od godz. 18-ej, 23 lipca (sobota) – konkurs od godz. 12-ej i koncert od godz. 18-ej. Na miejscu będzie pole namiotowe. Po koncertach zaplanowano ognisko ze śpiewami do białego rana. Udział w Przeglądzie „Polana” jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej: www.przegladpolana.janowicewielkie.eu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group