Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5875
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z mitem dla dzieci od dzisiaj w BWA

Czwartek, 3 lipca 2014, 6:46
Aktualizacja: 6:48
Autor: Org
Jelenia Góra: Spotkanie z mitem dla dzieci od dzisiaj w BWA
Fot. Organizatorzy
– W czwartek (3 lipca) obejrzymy wystawę rzeźby Rafała Boettner–Łubowskiego, poczytamy mity i pogawędzimy o nich. W piątek (4 lipca) zapraszamy do stworzenia wizerunku ulubionego bohatera mitycznego. Każdy otrzyma gipsową maskę, którą będzie mógł pomalować i ozdobić. Zapraszamy wakacyjnie dzieci (7–13 lat) wraz z rodzicami – zachęcają do udziału w zajęciach pracownicy Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

- Dawno, dawno temu ludzie wierzyli, że świat zamieszkiwali bogowie i superbohaterowie opiekujący się ludźmi i kosmosem. Kiedy wokół pojawiały się zagadki, nieoczekiwane zwroty wydarzeń, gdy coś wydawało się nieuniknione, albo tak niezwykłe jak marzenie, tajemniczy sen, silne uczucie czy istotny wynalazek, nasi przodkowie wierzyli, że dzieje się tak za sprawą bogów, bogiń i różnych stworów. Aby wyjaśnić, dlaczego nastaje zima i lato, aby zrozumieć przyczynę straszliwej burzy lub tęsknotę za wiecznym życiem, nie pytano naukowców, lecz tworzono piękne historie wyjaśniające świat – opowiadają organizatorzy warsztatów.

- Świat realny fascynował starożytnych. Opowiadali oni o wydarzeniach ziemskich jak o najciekawszym spektaklu bóstw, w którym człowiek odgrywał podszepnięte role. Trudno im się dziwić, skoro wystarczy wyciszyć się na chwilę, rozejrzeć wokół, a piękno człowieka i prostota świata budzą w nas wdzięczność. Spróbujemy odszukać w sobie tą pasję - podkreślają.

Więcej o wystawie i warsztatach na https://www.facebook.com/bwa.gora
Koszt: czwartek – 3 zł, piątek – 8 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group