Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7215
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z laureatem paszportu "Polityki"

Sobota, 11 czerwca 2022, 5:58
Autor: WAC
Jelenia Góra: Spotkanie z laureatem paszportu "Polityki"
Fot. WAC
Laureat tegorocznego paszportu „Polityki” w dziedzinie literatura Łukasz Barys był bohaterem wczorajszego (10.06) spotkania autorskiego w Książnicy Karkonoskiej.

Spotkanie było przede wszystkim poświęcone powieści, która przyniosła mu nagrodę: „Kości, które nosisz w kieszeni”. Młody autor (ur. w 1997 roku) poświęcił ją Pabianicom, miastu, w którym się urodził. Pisząc ją miał już na koncie debiut poetycki – książkę „Wysokie słońce” (2020 r.), za którą otrzymał nagrodę na festiwalu Złoty Środek Poezji. Był też laureatem m.in. Międzynarodowego Konkursu im. Siegfrieda Lenza, konkursów Krajobrazy Słowa oraz Inspirowani Tyrmandem.

W powieści „Kości, które nosisz w kieszeni” rodzinne Pabianice portretuje bardzo nietypowo, bo od strony kości. Przenikają się tu światy zmarłych i żywych. A każdy rozdział to osobna opowieść, w której biorą udział tamtejsze motywy i postaci: Dora Diamant od Kafki, rzeka Pabianka, Tereska z filmu „Cześć Tereska”, domy pożydowskie, zmarli z cmentarza oraz sama bieda. I są to opowieści śmieszno-straszne, smutno-komiczne, zadziorne językowo.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group