Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11922
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie w „Okrąglaczku”

Piątek, 4 marca 2022, 12:09
Autor: 112
Jelenia Góra: Spotkanie w „Okrąglaczku”
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci złożyli wizytę w Miejskim Przedszkolu nr 27 „Okrąglaczek” w Jeleniej Górze. Spotkanie zorganizowano pod kątem przegotowania przedszkolaków do konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć, a dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W spotkaniu ze strony policji uczestniczyła policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze.

Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” ma na celu wyposażenie dzieci w praktyczne umiejętności i nawyki związane z bezpieczeństwem dnia codziennego, udzielaniem pierwszej pomocy, ochroną środowiska, zachowaniu na drodze, w szkole, w domu, w lesie, spotykania obcych, zwierząt. Konkurs zawiera w sobie wiele tematów z jakimi dziecko spotyka się w dzisiejszym świecie.

Spotkanie ukierunkowane było na bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze omówili również rolę i zadania policjanta (dzielnicowego) w życiu dziecka i funkcjonowania rodziny oraz zasady bezpiecznego zachowania:
- na ulicy (przechodzenie przez ulicę – miejsca dozwolone – z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji, poruszanie się poboczem, zachowanie się w przypadku kierowania ruchem na drodze przez policjanta, znajomość znaków drogowych informacyjnych, ostrzegawczych, zakazu, nakazu, wyposażenie w elementy odblaskowe,
- na dworze, podwórku- w tym podwórku przedszkolnym (podczas zabawy, w kontakcie z osoba obcą, psem, dzikimi zwierzętami, etc).

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group