Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7743
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie w książnicy z Grzegorzem Kaplą

Wtorek, 23 listopada 2021, 5:55
Autor: Krzysztof Tęcza
Jelenia Góra: Spotkanie w książnicy z Grzegorzem Kaplą
Fot. Archiwum K. Tęczy
W jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej miało miejsce spotkanie ze znanym podróżnikiem Grzegorzem Kaplą, który swoje spostrzeżenia umieszcza w kolejnych książkach. Tym razem prezentował pozycję „Chiny bez wzajemności”.

Grzegorz Kapla pokazał zdjęcia zamieszczone w książce, ale tym razem w zupełnie innej formie. Na potrzeby publikacji wszystkie zdjęcia przerobiono na czarno-białe, tutaj mogliśmy obejrzeć je w oryginałach czyli jako kolorowe. Niby niewielka różnica a jednak. Uzupełnieniem pokazu była opowieść o przeżyciach z podróży, o tym co autora zaskoczyło, a czego spodziewał się wybierając do tego najludniejszego kraju na świecie.

Ponieważ wśród widzów było wiele osób podróżujących czy to w wycieczkach zorganizowanych czy indywidualnie, wywiązała się ciekawa dyskusja. Każdy bowiem inaczej odbiera ów kraj. Każdemu wydaje się on inny. I co ciekawe, często obserwowane te same wydarzenia odbierane są zupełnie w inny sposób. Dla jednych Chiny wydają się krajem ludzi przyjaznych, radosnych, otwartych, a dla drugich krajem zamkniętym na przybyszów, krajem mimo upływu czasu wciąż izolującym się od świata.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
1
11%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group