Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8257
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych

Wiadomości: Mysłakowice
Środa, 18 stycznia 2017, 9:11
Aktualizacja: 13:43
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Użyczone/Archiwum Organizatorów
W najbliższą sobotę (21.01) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach odbędzie się już XVIII Noworoczne Powiatowe Spotkanie Opłatkowe dla Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Jeleniogórskiego. Kolejny już raz Mysłakowice będą gościły z tej okazji ponad 200 osób

Spotkanie opłatkowe ma charakter integracyjny. W tym roku wśród zaproszonych gości będą: pensjonariusze domów pomocy społecznej z Kowar, Janowic Wielkich, Sosnówki, Nielestna, Miłkowa i Szklarskiej Poręby. W uroczystości wezmą udział również członkowie stowarzyszeń i organizacji osób niepełnosprawnych z powiatu jeleniogórskiego, m.in.: Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Polski Związek Głuchych, Związek Niewidomych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, Karkonoski Klub Amazonek, Jeleniogórskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Towarzystwo Chorych na Stwardnienie Rozsiane, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Grupa „Niezapominajki” z Mysłakowic oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jeleniej Góry i Kowar.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11: 00 mszą w kościele parafialnym w Mysłakowicach, którą będzie celebrował biskup legnicki Marek Mendyk. Po mszy goście przejadą do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie o godz. 13: 00 zorganizowany będzie poczęstunek oraz cześć artystyczna.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Gmina Mysłakowice, Parafia pod wezwaniem NSPJ w Mysłakowicach Współorganizatorzy: Stowarzyszenie „Senior”, KGW w Mysłakowicach, KERiI w Mysłakowicach, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, 104 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Strumień" ZHP, Ochotniczy Hufiec Pracy z Mysłakowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~On 18-01-2017 10:02
Nie za późno trochę na opłatek ??? Takie oswajanie Bożego Narodzenia znam z PRL i organizacji, które podszywają się pod to ŚWIĘTO. ROZUMIEM, ŻE CEL SZCZYTNY - NIEPEŁNOSPRAWNI - ale ktoś powinien Wam na to zwrócić uwagę, że bawicie się nieładnie !
~m-ce 18-01-2017 10:12
Chcę zaznaczyć że to nie jest zabawa a bardziej występy, radość, miłe chwile które powinny nam towarzyszyć na co dzień.. a co do nazwy to można się czepiać więc proponuję zorganizować taką uroczystość która daje wiele radości tym ludziom a potem krytykować..miłego dnia :)
~gluś 18-01-2017 10:58
jeśli już Redakcja wymienia uczestników, to należy wymienić wszystkich nie tylko niektórych
~do 10.02 18-01-2017 11:39
jak widać bez znaczenia jest tutaj czas, dla tych ludzi ważne jest spotkanie, nazwa raczej trochę nie trafiona, gdyż faktem jest "opłatkowe" w połowie miesiąca stycznia?, ale można przyjąć równie dobrze, że jest to opłatkowe dotyczące grudnia tego roku, więc zrobione z tzw " wyprzedzeniem", albo też przyjąć, że niebawem będzie Wielkanoc i to jest taki"opłatek" wielkanocny?, albo "opłatek" z okazji Dnia Kobiet, itd,itd. Skoro tak to się nazywa teraz, to niech sobie będzie, najważniejsze jest spotkanie i tego trzeba się trzymać.
~Normalne 18-01-2017 14:05
Jeżeli normalne było to,że niektórzy organizowali opłatek w połowie grudnia, , to równie normalnym jest to,że ktoś zię będzie dzielił i w połowie stycznia. Tuż przed Swiętami i tuż po, chyba większość z osób zajęta była swoimi rodzinami, stąd też różnego rodzaju instytucje przenoszą tego typu spotkania na bardziej lużne terminy. A panować ma tam atmosfera miłości ,przyjażni ,zrozumienia a więc wszystko to co symbolizuje opłatek.
~Iga!@ 18-01-2017 14:12
Dla mnie jest to nieistotne napisane jest Noworoczne Spotkanie opłatkowe czyli ok istotne jest to że ktoś chce takie spotkania robić, nie zapominajmy że wśród nas żyją osoby potrzebujące pomocy niepełnosprawne w szeroko pojętym znaczeniu, dla nich jest to ważne. Brawa dla organizatorów że pamiętają o takich osobach.
~Grześ 19-01-2017 10:27
Jakoś umknęło w podanej informacji iż jest to impreza cykliczna, zainicjowana i przez wiele lat koordynowana przez ś.p. księdza prałata Tadeusza Grabiaka, a po jego śmierci przez obecnego proboszcza ks. Będkowskiego. To że niepełnosprawni spotykają się nadal w Mysłakowicach i mogą raz do roku uczestniczyć w spotkaniu z ordynariuszem diecezji jest w największej mierze ich zasługą. Ale dobrze że w ogóle spotkania mimo różnych "kłopotów" się odbywają bo nie dla licznych oficjeli korzystajacych z okazji, lecz dla starych i chorych ludzi jest ta impreza. Chylę czoła za pomysł i wielką determinację przy organizowaniu spotkań od ich początku, kiedy trzeba było się z pomysłem przebijać i szukać niezbędnych sponsorów, bo przecież pieniądze też od początku były i są potrzebne.
~Monik,, 19-01-2017 11:27
Ktoś zainicjował i ktoś kontynuuje i chwała im za to. Biorę udział w tych spotkaniach od kilku lat i widzę ile to kosztuje wysiłku, dzięki osobom dobrego serca udaje się co rocznie organizował spotkanie, wiem ile trzeba jeździć zabiegać prosić to ogromna zasługa dyrektora i pracowników ośrodka kultury, wszyscy przyjeżdża na gotowe a przygotowanie wszystkiego to jest ciężka praca , chylę czoło wszytki organizatorom...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group