Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6390
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Spotkanie dzieci z oficjalną maskotką miasta

Środa, 15 listopada 2017, 10:20
Autor: PR
Karpacz: Spotkanie dzieci z oficjalną maskotką miasta
Fot. Użyczone/KIS
W poniedziałek, 13 listopada w Hali Widowiskowo–Sportowej odbyło się spotkanie uczniów klas I–VI wszystkich szkół podstawowych w Karpaczu z wyjątkowym gościem – oficjalną maskotką naszego miasta – wilkiem.

W pierwszej części spotkania dzieci wysłuchały prezentacji dotyczącej wilków przygotowanej przez pracownika Karkonoskiego Parku Narodowego Żaklinę Antczak-Raj. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki charakter mają te zwierzęta, jak się zachwują i gdzie występują. Specjalnie na to spotkanie, o niezwykłym powrocie wilków w Karkonosze powstała opowieść, której autorką jest mieszkanka Karpacza - Maria Nienartowicz. Po raz pierwszy odczytał ją Marek Głowacki. Wśród zaproszonych osób znalazł się także autor projektu graficznego maskotki – Aleksander Kowzan, który w kilku zdaniach opowiedział dzieciom o pracach nad jej powstaniem.

Punktem kulminacyjnym spotkania było pojawienie się maskotki wilka, która wywołała u dzieci ogromne emocje. Każdy chciał choć na chwilę podejść i przytulić futrzaka lub przybić z nim piątkę. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy zestaw z wizerunkiem wilka – kubek, zawieszkę odblaskową i tatuaże.

Wśród dzieci ogłoszono także konkurs na imię dla maskotki oraz ilustracje do bajki o wilku, która zostanie wydana jako materiał promocyjny Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group