Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6618
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkania z filozofią w Norwidzie

Środa, 25 stycznia 2017, 13:11
Aktualizacja: 13:13
Autor: Org
Jelenia Góra: Spotkania z filozofią w Norwidzie
Fot. Użyczone/Archiwum Szkoły
W cieplickim II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida odbyło się pierwsze „Spotkanie z filozofią”. Tematem byli dwaj starożytni filozofowie Sokrates i Platon. Wykład poprowadził wykładowca Wydziału Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego dr Artur Pacewicz.

Wykład odbył się w auli szkolnej, gdzie zostały zaproszone klasy humanistyczne oraz uczniowie zainteresowani filozofią. Tematem prelekcji było głębsze zrozumienie nauk oraz filozofii Sokratesa i Platona. Doktor Pacewicz dysponował bardzo obszerną wiedzą i umiejętnościami retorycznymi. Wykład był urozmaicany ciekawostkami z życia Sokratesa i Platona. Wykładowca potrafił zaciekawić słuchaczy. Każdy uczestnik mógł z dumą powiedzieć, iż wyszedł z niego z nowym poglądem na świat, a rzeczywistość już nigdy nie będzie taka sama.

„Spotkania z filozofią” w Norwidzie są kontynuacją Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej. Uczniowie Norwida w grudniu uczestniczyli w wykładzie na temat filozofii eudajmonistycznej, zapoczątkowanej przez greckiego myśliciela - Arystotelesa.

Wykład odbył się w ramach kolejnej edycji Wrocławskiej Wszechnicy Filozoficznej. Na wstępie, prowadząca dr Justyna Głowala wspomniała ważniejsze fakty z życia filozofa, wspierając następnie kolejne aspekty jego myśli przykładami z biografii innych wybitnych ludzi, jak na przykład Jan Paweł II czy Witold Pilecki. Słynny rotmistrz posłużył prowadzącej za wzór do wyjaśnienia idei arystotelesowskich cnót moralnych, stanowiących niejako meritum wykładu między innymi się o korzeniach współczesnego trójpodziału władzy mieszczących się właśnie w poglądach Arystotelesa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group