Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4804
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkali się zwolennicy Marka Jakubiaka

Poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:06
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 14:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spotkali się zwolennicy Marka Jakubiaka
Fot. Przemek Kaczałko
Poseł Marek Jakubiak po opuszczeniu szeregów Kukiz'15 tworzy nowe ugrupowanie. W Jeleniej Górze odbyło się wczoraj (3.02) spotkanie członków i sympatyków Federacji dla Rzeczypospolitej, na którym tłumów nie było, ale działacze zapraszają chętnych do współpracy.
Chcemy tym spotkaniem dać ludziom sygnał, że organizują się tutaj struktury - zaznaczył na wstępie Paweł Pierzchała, przewodniczący FdRP w powiecie jeleniogórskim, który określa ugrupowanie Marka Jakubiaka jako alternatywę dla ludzi zawiedzionych Platformą Obywatelską oraz Prawem i Sprawiedliwością. - Mamy już za sobą spotkania organizacyjne na Dolnym Śląsku - w Wałbrzychu, Lubinie, Wrocławiu, teraz pora na Jelenią Górę - dodał P. Pierzchała, który zachęca do rejestracji na stronie internetowej Federacji dla Rzeczypospolitej.

Wśród postulatów wyborczych nowego ugrupowania mają się znaleźć m.in.: zwiększenie kwot wolnej od podatku - początkowo do 10 tys. zł, a docelowo do 30 tys. zł., likwidacja podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), przejście na system prezydencki - likwidacja stanowiska premiera, reforma sądownictwa poprzez powołanie sędziów pokoju, którzy zajmowaliby się drobnymi sprawami, emerytura obywatelska, a także likwidacja ZUS-u, Urzędów Pracy.

Ważnym postulatem mają też być regularne referenda, które miałyby być wiążące bez względu na frekwencję.

Jako społeczeństwo mamy bardzo mały wpływ na tworzenie prawa, a dzięki referendom obligatoryjnym będziemy mieli większy wpływ - powiedział Grzegorz Hercuń - Nasza partia też ma być konstruowana na podstawie e-votingu (głosowanie elektroniczne członków) - dodał Grzegorz Hercuń, przedstawiciel federacji przybyły na spotkanie z Dzierżoniowa.
Staramy się przygotować realny program zmian Rzeczypospolitej, aby społeczeństwo mogło w końcu poczuć, że żyje w swoim kraju, a nie miotać się między pracą na zmywaku za granicą lub zastanawiać się, czy opłaca się zakładać działalność gospodarczą - mówił Kasper Nowak, p.o. szefa FdRP w okręgu wyborczym nr 1 (legnicko-jeleniogórskim), który deklaruje, że zmiana będzie możliwa m.in. dzięki radykalnym zmianom podatkowym i w systemie emerytalnym.
Federacja została stworzona po to, żeby łączyć jak najwięcej środowisk, czerpać wiedzę od dołu - od rolników, nauczycieli, przedsiębiorców i wielu innych. Rozmawiamy ze wszystkimi - zapewnia K. Nowak, który zapewnia, że lider ugrupowania pojawi się na otwartym spotkaniu we Wrocławiu, a jeśli się uda, to podobne wydarzenia będzie chciał zorganizować w Legnicy czy Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

9
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
20%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
12%
Złości
7
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group