Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 4111
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sportowa integracja w hali KPSW

Sobota, 2 grudnia 2017, 13:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 grudnia 2017, 22:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sportowa integracja w hali KPSW
Fot. Tomek Raczyński
Zwycięstwem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarne oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego zakończył się V Integracyjny Turniej Siatkówki na Siedząco, który odbył się w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego przy ul. Lwóweckiej w Jeleniej Górze. Uczestnicy podkreślali jednak, że nie wyniki, a sam udział był tu najważniejszy.

W porównaniu do poprzednich edycji zabrakło na starcie Policji, MOPS-u i Szkoły Podstawowej Nr 8, ale pozostali uczestnicy dopisali i bawili się świetnie. - Ten turniej to nie tylko rywalizacja sportowa, ale i fajna zabawa, integracja osób sprawnych i niepełnosprawnych - podkreśliła Lucyna Kornobys, inicjatorka imprezy. - Szczególnie osoby niepełnosprawne potrzebują wysiłku fizycznego. Taki turniej pozwala im wyjść z domu, spędzić czas z kolegami i koleżankami, a nie tylko siedzieć w przysłowiowych czterech ścianach - dodała medalistka paraolimpijska.

W tym roku organizatorem imprezy była Fundacja Cud, której przedstawicielka podkreślała rolę integracyjną turnieju. - Chcemy pokazać osobom pełnosprawnym jak funkcjonują osoby niepełnosprawne, a tym drugim pomóc w przełamywaniu barier - psychicznych, mentalnych, aby oba środowiska mogły współgrać i egzystować razem - powiedziała Sylwia Rehlis.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal, słodkie upominki, a dla najlepszych zespołów przewidziano puchary.

Kategoria dorosłych:
1. KM Straży Pożarnej w Jeleniej Górze
2. Urząd Miasta Jeleniej Góry
3. Termy Cieplickie sp. z o.o.
4. Zakład Ubezpieczeń Społecznych J.G.
5. Fundacja Centrum Ewangelickie Wrocław
6. Urząd Skarbowy J.G.

Kategoria dziecięco-młodzieżowa:
1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
2. Warsztaty Terapii Zajęciowej Kowary
3. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group