Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8291
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sport lokalny. Przejrzyste zasady obowiązkowe

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 lutego 2011, 9:47
Aktualizacja: 9:48
Autor: RED
Prezydent Marcin Zawiła przyjął przedstawicieli kilku klubów sportowych, zainteresowanych sprawami procedur pomocy finansowej udziela. Z Zenonem Bryknerem, Jerzym Gadzimskim i Mirosławem Uramem rozmawiał o optymalnym sposobie rozwiązania problemów sportowych – czytamy w komunikacie z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- Dla mnie najważniejsze jest, żeby opiekunowie, trenerzy i zawodnicy mieli przekonanie, że wszyscy są traktowani na takich samych, przejrzystych zasadach – powiedział Marcin Zawiła. – Nie jestem kibicem jednego klubu, czy jednej dyscypliny, nie zamierzam nikogo wyróżniać, ani pomijać. Chciałbym, żeby zasady podziału środków na sport opracowali i zatwierdzili sami trenerzy. Kwota pieniędzy z budżetu, jakie miasto może przeznaczyć na finansowanie sportu w różnych aspektach jego potrzeb jest znana i w miarę precyzyjnie określona. W tym roku większa nie będzie. Chciałbym, żeby podział tych pieniędzy odbywał się za akceptacją samych trenerów i działaczy, w myśl uregulowań, które wszyscy przyjmą i zaakceptują – dodał szef miasta.

W trakcie rozmowy zwrócono uwagę na fakt, że trenerów i działaczy interesują głównie kwoty na wydatki bieżące, a miasto ponosi nierównie większe ciężary wydatków na inwestycje. Choćby hala przy ZST „Mechanik” za 20 mln zł, czy przebudowa stadionu przy ul. Złotniczej, którą wstępnie oszacowano na 10 mln, a kosztorys zweryfikuje tę kwotę – to także wydatki na sport. – Jestem żywotnie zainteresowany tym, by wszelkie istniejące i powstające w przyszłości obiekty i urządzenia sportowe były możliwe najpełniej wykorzystywane – powiedział M. Zawiła.

– Podpowiadam, że poza budżetem miasta, m.in. w programach międzynarodowych są ogromne rezerwy środków na działania sportowe. Jeśli działacze zmobilizują się i zaczną realizować te programy, to środki z budżetu Jeleniej Góry będą służyły za wkład własny, a to poszerzy niewyobrażalnie możliwości klubów i sekcji – zasugerował.

Omówiono kilka szczegółowych spraw. Prezydent poinformował o ogłoszeniu naboru wniosków do konkursów, co sprawi, że klubu sportowe będą mogły planować wydatki w oparciu o gwarantowane środki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Do roboty! 10-02-2011 11:23
Nie wierzyłem i nie będę wierzył "działaczom" sportowym Do tej pory byli traktowani jak święte krowy a władze miasta obawiały się reakcji kibiców /kiboli/. Niech samo starają sie o sponsorów. Będą wyniki sportowe to sponsorzy będą się pchali do panów działaczy na Złotniczej okami i drzwiami.
~Tubylec 10-02-2011 11:25
Mam nadzieję, że w końcu ktos zauważy, iż istnieją dyscypliny sportowe , w których nasza młosdzież odnosi ogromne sukcesy. Dotychczas chyba największą kase pochłaniała piłka nożna - na próżno - bez jakicholwiek sukcesów. Koszykarze maja toszczęście, że szef MOSiRu, a jednoczesnie ich trener jest dysponentem miejskiej kasy na sport młodzieżowy. Ja stawiałbym na sporty zimowe, a w szczególnosci na młodych zdolnych biegaczy narciarskich, którzy odnoszą sukcesy na najważniejszych zawodach, a z własnej kieszeni muszą pokrywać koszty dojazdów na zawody i treningi. Klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe był dostrzegany i święci laury wszędzie tylko nie przez gospodarzy miasta. Jest szansa by to zmienić. W tym klubie trenują naprwdę zdolne dzieciaki, który treba pomóc w rozwoju aby kiedyś odnosili sukcesy na miarę Justny Kowalczyk.
~do tubylec 10-02-2011 13:01
pełna racja. Badminton Chojnik też stanowi świetny przykład. Co tydzień możemy przeczytać artykuły o ich osiągnięciach. Wsparcie finansowe niestety niewielkie mimo zaangażowania w trening dzieci jak i osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej!
rymcycymcy 10-02-2011 13:32
Piłka nożna, jakieś tam kolarze i narciarze to przeżytek ...niech Pan im nie daje Panie Prezydencie ! Wspierać trzeba sporty dochodowe ...no np pokerzystów ! ;) ...oni kiedyś wesprą nas :)
~~mieszkaniec 10-02-2011 17:00
proponuje dobudowanie ścieżki rowerowej, ponieważ ta co jest jest strasznie krótka. Proszę zobaczyć ile by mozna było dobudować ścieżki rowerowej w lesie na poligonie.
~ 10-02-2011 20:19
chcemy sie pozbyc kiboli zlikwidujmy sport proste
~klk 10-02-2011 21:31
Jedynie Sudety maja sponsora strategicznego którego załatwił jeszcze były Prezydent M.Obrebalski , pozostałe kluby dziadują . Przed wyborami obecny

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group