Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 3791
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sport lokalny. Przejrzyste zasady obowiązkowe

Czwartek, 10 lutego 2011, 9:47
Aktualizacja: 9:48
Autor: RED
Prezydent Marcin Zawiła przyjął przedstawicieli kilku klubów sportowych, zainteresowanych sprawami procedur pomocy finansowej udziela. Z Zenonem Bryknerem, Jerzym Gadzimskim i Mirosławem Uramem rozmawiał o optymalnym sposobie rozwiązania problemów sportowych – czytamy w komunikacie z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- Dla mnie najważniejsze jest, żeby opiekunowie, trenerzy i zawodnicy mieli przekonanie, że wszyscy są traktowani na takich samych, przejrzystych zasadach – powiedział Marcin Zawiła. – Nie jestem kibicem jednego klubu, czy jednej dyscypliny, nie zamierzam nikogo wyróżniać, ani pomijać. Chciałbym, żeby zasady podziału środków na sport opracowali i zatwierdzili sami trenerzy. Kwota pieniędzy z budżetu, jakie miasto może przeznaczyć na finansowanie sportu w różnych aspektach jego potrzeb jest znana i w miarę precyzyjnie określona. W tym roku większa nie będzie. Chciałbym, żeby podział tych pieniędzy odbywał się za akceptacją samych trenerów i działaczy, w myśl uregulowań, które wszyscy przyjmą i zaakceptują – dodał szef miasta.

W trakcie rozmowy zwrócono uwagę na fakt, że trenerów i działaczy interesują głównie kwoty na wydatki bieżące, a miasto ponosi nierównie większe ciężary wydatków na inwestycje. Choćby hala przy ZST „Mechanik” za 20 mln zł, czy przebudowa stadionu przy ul. Złotniczej, którą wstępnie oszacowano na 10 mln, a kosztorys zweryfikuje tę kwotę – to także wydatki na sport. – Jestem żywotnie zainteresowany tym, by wszelkie istniejące i powstające w przyszłości obiekty i urządzenia sportowe były możliwe najpełniej wykorzystywane – powiedział M. Zawiła.

– Podpowiadam, że poza budżetem miasta, m.in. w programach międzynarodowych są ogromne rezerwy środków na działania sportowe. Jeśli działacze zmobilizują się i zaczną realizować te programy, to środki z budżetu Jeleniej Góry będą służyły za wkład własny, a to poszerzy niewyobrażalnie możliwości klubów i sekcji – zasugerował.

Omówiono kilka szczegółowych spraw. Prezydent poinformował o ogłoszeniu naboru wniosków do konkursów, co sprawi, że klubu sportowe będą mogły planować wydatki w oparciu o gwarantowane środki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group