Jelenia Góra: Spora zaliczka MKS MDK Karkonosze

Piątek, 25 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:52
Autor: Łukasz Stawski
W I rundzie pucharu Polski Sure Shot Cup MKS MDK Karkonosze pokonały MKS Strzelce Opolskie 81:53. Mecz od samego początku miał dosyć jednostronny przebieg. Jeleniogórzanki były lepsze w grze pod koszami a także w rozgrywaniu piłki po obwodzie. Momentami nie do zatrzymania była wysoka Joanna Mochól, która albo rzucała sama, albo skutecznie dobijała niecelne rzuty koleżanek.

W drugiej kwarcie na samym początku Strzelce zdobyły 5 punktów z rzędu i przewaga gospodyń stopniała do 25:20. To było wszystko, na co stać było rywalki. Kiedy obie drużyny schodziły na przerwę, było już 46:29. Dobrze tego meczu wspominała nie będzie Natalia Górniaczyk. W drugiej kwarcie skręciła nogę i opuściła plac gry. Szkoda, bo wcześniej Natalia przeprowadziła kilka ładnych akcji. W drugiej połowie trenowane przez Jerzego Gadzimskiego jeleniogórzanki nieco zwolniły tempo. Przyjezdne wygrały trzecią kwartę 12:11. Ostatnie 10 minut to znów zdecydowana przewaga MKS MDK.

Trener Jerzy Gadzimski powiedział: to był dobry mecz w wykonaniu całego zespołu. Mochól i Kowalczyk zdobyły dużo punktów, ale to zasługa całej drużyny. Pozostałe dziewczyny miały inne zadania. Mamy młodą drużynę, na przykład Kowalczyk ma dopiero 15 lat a Pawlukiewicz i Sawicka po 14 lat. W trzeciej kwarcie było trochę chaosu, ale na szczęście w czwartej znowu odskoczyliśmy. Zobaczymy, jak zagramy na wyjeździe. Naszym celem jest awans do II rundy pucharu Polski.

Podczas meczu MKS MDK zaprezentowano oficjalną maskotkę drużyny. Jest nią czarownica Sara - która jest zarazem symbolem głównego sponsora drużyny firmy Krycha-Bus.

Blisko 30 punktowa wygrana to spora zaliczka przed rewanżem, który odbędzie się 1 grudnia w Strzelcach Opolskich (godz. 17.30). Obie drużyny spotkają się po drodze jeszcze w niedzielę o godzinie 12.30 w Jeleniej Górze. Będzie to mecz w ramach I ligi koszykówki kobiet. W sobotę zagrają kadetki MKS MDK z MOS-em Wrocław. Mecz odbędzie się o 13. Zapraszamy kibiców.

<b>MKS-MDK Karkonosze - MKS Strzelce Opolskie 81:53</b>(25:12, 21:14, 11:12, 24:12)

<b>Punkty MKS MDK:</b> Mochól Joanna 28,Kowalczyk Marzena 28,Kowiel Marta 7, Sawicka Magda 6, Górniaczyk Natalia 4, Pawlukiewicz Joanna 4, Werłos Katarzyna 2, Klementowska Marta 2, Madej Adrianna, Nowicka Marta, Kuczyńska Iza, Foitzik Monika.