Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6133
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spora część Cieplic bez prądu

Wiadomości: Jelenia Góra - Cieplice
Wtorek, 11 września 2012, 9:45
Aktualizacja: 9:59
Autor: mea
Fot. mea
Mieszkańcy dwudziestu czterech ulic w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry nie mają prądu. – Na ul. Mieszka I, prawdopodobnie podczas robót ziemnych, został przerwany kabel średniego napięcia. Awaryjne wyłączenie prądu ma potrwać do godz. 11.00 – poinformowała Ewa Styczyńska, z Tauron Dystrybucji.

Obecnie prądu nie ma na ulicach: Wolności, Książęcej, Cmentarnej, Spokojnej, Marcinkowskiego, Spółdzielczej, Gimnazjalnej, Dworcowej, Lubańskiej, Sobieszowskiej, Ceglanej, Mieszka I, Francuskiej, Cichej, Harcerskiej, Marysieńki Sobieskiej, Jagiellońskiej, Łabskiej, Wodnej, Ściegiennego, Staromiejskiej, Junaków oraz Sowińskiego.

Z powodu braku w dostawie energii elektrycznej stacja benzynowa Orlen, znajdująca się przy ul. Wolności w Cieplicach, jest nieczynna. – Już w piątek gałęzie pozrywały linie wysokiego napięcia, a do tej pory są problemy z dostawą energii elektrycznej. Znowu musieliśmy włączyć agregat w sklepie, co jest bardzo kosztowne – mówił Paweł, pracownik Centrum Ogrodniczego przy ul. Wolności.

Przez ostatnich kilka dni rano na ul. Wolności w Cieplicach nieopodal tzw. warsztatów, nie ma prądu. A co za tym idzie - sygnalizacji świetlnej. – Tędy przechodzą akurat dzieci do przedszkola i uczniowie do szkoły. Tymczasem kierowcy, widząc brak świateł, często nie zatrzymują się na pasach – powiedziała Aneta, mieszkanka Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~pix 11-09-2012 16:57
sytuacja zrozumiała dla nas odbiorców. Wiadomo że powiązane sznurkami sieci sa b. awaryjne. Ale dlaczego przerwa w dostawie prądu nie następuje jednorazowo tylko powstaje taka sytuacja jakby ktoś bawil się właczając i wyłaczając zasilanie w krotkich odstępach czasu. Przecież takie coś to gwarantowane uszkodzenie odbiorników prądu w domach czy zakladach pracy.
~:( 11-09-2012 19:11
Sprostowanie: na ulicy wojewódzkiej też nie bylo prądu
~Zgroza 11-09-2012 19:19
No tak . My płacimy bez przerwy ale energetycy mogą dostarczać prąd z przerwami. Dlaczego? Sprawa bardzo prosta my mamy płacić i nic nie gadać.Innej możliwości nie ma. Mało tego , sieci energetyczne od dziesiątków lat nie są konserwowane ani modernizowane , działalność firm energetycznych nastawiona jest jedynie na zysk, za każdą modernizację energetycy obciążą odbiorców, Oni za nic nie odpowiadaj i żądnych kosztów ponosić nie chcą . Kiedy wreszcie znajdzie się na nich bicz!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group