Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3048
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spór o edukację seksualną

Czwartek, 17 października 2019, 14:19
Aktualizacja: Sobota, 19 października 2019, 9:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spór o edukację seksualną
Fot. Przemek Kaczałko
W różnych miejscach Polski odbyły się 16 października akcje protestacyjne pod hasłem "Jesień średniowiecza". Uczestnicy uważają, że większość parlamentarna chce wprowadzić zakaz edukacji seksualnej, na co się nie zgadzają.

W Jeleniej Górze grupa osób spontanicznie skrzyknęła się poprzez portal społecznościowy i spotkali się na Placu Ratuszowym, by wyrazić swoje zdanie na temat obywatelskiego projektu ustawy "Stop pedofilii", który ich zdaniem może doprowadzić do zakazu edukacji seksualnej.

Dziewczyny, które do tej pory organizowały Strajk Kobiet w Jeleniej Górze zostały "zniechęcone" systemem. Nie poddajemy się i to dla nas bardzo ważny temat. Jestem bardzo otwartą osobą i swoje dzieci wyedukuję, ale przykro mi pomyśleć, że moje córki mogą trafić w dorosłym życiu na chłopców, którzy nie będą mieć podstawowej wiedzy na ten temat - wyznała Justyna Bielawska, jedna z inicjatorek spotkania. - Walczymy o to, aby nadal w Polsce można było edukować seksualnie. Edukacja seksualna nie równa się promocji LGBT, to kompletna aberracja - ludzie chyba nie rozumieją różnicy - dodała J. Bielawska.
Takie lokalne akcje są najlepszym dowodem, że mamy przestrzeń, w której możemy przedstawić swój światopogląd. Akcja jest spontaniczna i bardziej nam chodziło, żeby poczuć wspólnotę, solidarność z osobami, które w całej Polsce wychodzą z takimi hasłami. Nie jest to manifest polityczny, tylko związany ze światopoglądem i wartościami. Dosyć rażące jest, że pod hasłem "Stop pedofilii" idzie się w kierunku udowadniania, że milczenie i zaprzeczanie pedofilii może nasze dzieci przed czymś uchronić. Raczej efekt będzie odwrotny i jako kobiety, mamy - chcemy zaznaczyć, że to m.in. edukacja seksualna jest ważna - dodała Karolina Benesz, która cieszyła się, że do akcji przyłączył się poseł-elekt Robert Obaz z Lewicy.
Nie wyobrażam sobie wychowania czwórki dzieci bez tej wiedzy. Chciałabym, żeby moje dzieci też miały możliwość świadomego podjęcia decyzji, czy chcą mieć duże rodziny, w jakim żyć związku - to dla mnie wolność - powiedziała Katarzyna Siwiec, mama czworga dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

47
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
6%
Złości
46
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (163)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group