Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6019
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spór o atrakcyjne działki w centrum

Piątek, 23 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 19:51
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Nadal trwa impas przy sprzedaży dwóch miejskich nieruchomości przy ul. Jasnej i Grodzkiej, w pobliżu placu Ratuszowego. Urząd miasta nie może ich sprzedać, gdyż transakcję zablokował sąd. Parkingowi pobierający opłaty za postój nie znikną więc z tych placów i do czasu zakończenia sądowego sporu nadal administrował nimi będzie Międzyszkolny Ośrodek Sportu.

Prawna sytuacja obu działek wynika z konfliktu, jaki rozgorzał dwa miesiące temu pomiędzy urzędem miejskim a jedną z firm zainteresowanych ich zakupem. Reprezentująca brytyjski kapitał spółka nie została dopuszczona do licytacji, choć wpłaciła wadium. Zdaniem przewodniczącego komisji przetargowej pieniądze nie przyszły na czas.
Przetarg wygrały dwie miejscowe firmy. Nieznacznie tylko podbijając cenę wywoławczą.
1 mln zł za teren przy ul. Jasnej zaoferowała kowarska firma Muller PHU – posiadająca między innymi kilka stacji benzynowych.

Za grunty przy Grodzkiej 1 mln 220 tys. zł zgodził się zapłacić właściciel jeleniogórskiej hurtowni spożywczej Polimarket.
Przedstawiciele brytyjskiego kapitału uznali jednak, że niedopuszczenie ich do licytacji było bezprawne. Starają się unieważnić przetarg na drodze sądowej. Na razie Wydział Cywilny Sądu Okręgowego wydał zakaz sprzedaży nieruchomości do czasu rozwiązania sporu.

Urząd miejski musi też zapłacić prawie 10 tys. zł za koszty postępowania sądowego. Gmina jednak walczy. Odwołała się od niekorzystnej decyzji do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.
Na obu placach mają w przyszłości powstać budynki mieszkalno-usługowe.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group