Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 6023
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spór między spółką a klubem trwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 września 2019, 11:11
Aktualizacja: 11:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po ubiegłotygodniowych doniesieniach o rezygnacji z funkcji członków zarządu MKS Karkonosze Jelenia Góra, przedstawiciele Term Cieplickich postanowili odnieść się do zaistniałej sytuacji, bowiem to brak należytej współpracy ze spółką miejską podawany był jako powód rezygnacji działaczy sportowych.

Podczas konferencji prasowej Term Cieplickich ze strony prezesa spółki padło kilka zaskakujących zdań.

Po raz pierwszy spotykamy się z taką małostkowością i puszczaniu w przestrzeń publiczną nieprawdziwych informacji. Nie może mieć miejsca sytuacja, że mamy stadion miejski, na którym klub sportowy pobiera bilety wstępu nie ponosząc żadnych kosztów. Nie może być tak, że do dnia dzisiejszego klucze do bocznej murawy ma prezes Tomasz Kowalczyk i wedle własnego "widzimisię" wpuszcza lub nie... Nie może być tak, że rodzice płacą klubowi "na zeszyt" pieniążki, a rodzice nie mają z tego tytułu satysfakcji - mówił Dariusz Stolarczyk, prezes Term Cieplickich.
Klub sportowy korzysta z bardzo dużej subwencji ze strony miasta, a drugie tyle dostaje w usługach barterowych od nas, bo utrzymanie obiektu, zabezpieczenie techniczne nie dzieje się za darmo - twierdzi D. Stolarczyk, którego zdaniem obiektu przy ul. Złotniczej nie powstydziłaby się nawet "pierwszoklasowa" drużyna.

W dalszej części wypowiedzi prezes spółki odniósł się do wyników zespołu Karkonoszy.

Mamy czwartoligową drużynę. Dzisiaj słyszymy cały czas: piłkochwyty nie są założone - mecz przegrany, trawa o milimetr źle wykoszona - przegrany, oświetlenie nie jest włączone - przegrany - to wydaje mi się, że to wszystko pozasportowe wyszukiwanie przedziwnych sytuacji, a wydaje mi się, że ktoś nie potrafi sobie poradzić z własną małostkowością, własnymi problemami i szuka tematu zastępczego - mówił D. Stolarczyk.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w rozgrywkach IV ligi Karkonosze po 6 kolejkach zajmują 4. miejsce w tabeli - mają na swoim koncie 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę (porażka na wyjeździe, a u siebie dwa mecze rozegrane i dwa zwycięstwa).

Dzisiaj nie znajdujemy żadnej płaszczyzny do rozmowy z działaczami. Mogę tylko powiedzieć po czwartkowej rozmowie u prezydenta z ubolewaniem, że ta rozmowa nie miała miejsca wcześniej, bo być może zarząd Karkonoszy wcześniej by złożył rezygnację i w końcu poszłoby to w należytym kierunku - dodał prezes Term Cieplickich.

Głos zabrała również przedstawicielka Rady Nadzorczej spółki.

Praca w Górniku Zabrze oraz w spółce Arena Zabrze to było bardzo fajne, przyjemne doświadczenie. Miałam okazję brać udział we współpracy między klubem a operatorem stadionu i wiem na czym to polega - jakie są problemy oraz na czym polegają obowiązki klubu i zarządcy stadionu - przekonywała Katarzyna Wierska-Kuberka z Rady Nadzorczej Term Cieplickich, a także wiceprezes spółki MPGK w Jeleniej Górze, odpowiedzialna również w ostatnim czasie za reformę organizacyjną w Urzędzie Miasta Jeleniej Góry.
Klub ekstraklasowy posiada niewiele lepsze warunki, niż dzisiaj klub czwartoligowy w Jeleniej Górze - stwierdziła K. Wierska-Kubierka wywołując uśmiechy na twarzach kilku zorientowanych w temacie dziennikarzy.

Jednocześnie przedstawicielka spółek miejskich zapewniła o stałym kontakcie z władzami Górnika Zabrze i zapewniła, że trener Brosz jest zainteresowany współpracą, w tym rozegrania meczów sparingowych, charytatywnych w Jeleniej Górze.

Wypowiedziom władz Term Cieplickich przysłuchiwali się przedstawiciele MKS Karkonosze Jelenia Góra (Tadeusz Duda - piłka nożna i Dilrabo Samadova - piłka ręczna), którzy rozważają konferencję prasową w odpowiedzi...

Twoja reakcja na artykuł?

5
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
24%
Smuci
5
29%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~0lo 17-09-2019 13:11
Jak można porównać Górnik Zabrze do małego klubu w Jeleniej Górze jakie finanse posiada taki klub sama pani wierska niech powie ile brała kasy będąc tam w zarządzie niebo a ziemia dobrze że wogole jest 4 liga w takim małym mieście
~Marcin Kaflik 17-09-2019 16:36
do: ~0lo (13:11)
z doświadczenia wiem że kasa nie jest dla klubu problemem, co innego przynależność polityczna ewentualnego sponsora. Ale to tak na marginesie. Bardziej interesuje mnie czy za rewelacjami podanymi przez zarząd Term pójdzie zawiadomienie do prokuratury - chodzi mi zwłaszcza o jakieś tajemnicze wpłaty "na zeszyt" od rodziców dzieci trenujących w klubie.
~KKK 17-09-2019 14:05
Dokładnie Górnik Zabrze a Karkonosze jak można porównywać takie szczeble rozgrywkowe, kompetencje że.....
~gomola 17-09-2019 14:08
przecież płyta boiska i hala sportowa na złotniczej ma służyć klubom sportowym
~Janek Fryniarz 17-09-2019 14:42
Poziom wypowiedzi ,,prezesa" żenada , miała to być konferencja prasowa dla dziennikarzy , a co odstawiono ?
~Janek Fryniarz 17-09-2019 14:45
Mam pytanie , Termy cieplickie organizują imprezy w hali sportowej np. koncert zespołu , to pobierają opłatę za bilety wstępu ? czy wpuszczają gratis ? , może na zeszyt ?
~Przyjezdny 17-09-2019 15:00
Jak można przytaczać Górnik Zabrze , ktoś coś nie wie i nie w temacie. Karkonosze mają partnera Piasta Gliwice i z tym klubem żyją w przyjaźni.! A Górnik to odwieczny wróg Piasta. Chyba coś się komuś pomyliło. Karkonosze przynoszą chlubę miastu a prezesiuro nie znający się kompletnie na piłce. Oj, p. Prezydencie, czyż nie przyszła na zmianę, dobrą zmianę w Termach?
~Gdzie 17-09-2019 15:03
Gdzie kostka taki wielki znawca czemu nie broni klubu tchórzostwo razem z prezydentem dupowlazy
~Ornitolog 17-09-2019 19:22
do: ~Gdzie (15:03)
Wszyscy się teraz pochowali kosteczki ,sikoreczki,łyżwy Nadzchodzi Zima i rozliczenie.Acha A jak tam.pensyjka u żmijki i trójkątnej???
~katolik w Polsce 17-09-2019 15:14
to ta kobieta co zrobiła w UM reformę ..... hahaaha super ... tylko pytam po co komu to potrzebne .....
~ 17-09-2019 15:44
do: ~katolik w Polsce (15:14)
Chyba deformę...
~Odp. Janek Faryniarz 17-09-2019 15:19
Kluby na organizację imprez dostają dotacje z Urzędu Miasta Jelenia Góra - BIP. Korzystają z obiektów sportowych gratis. W tej sytuacji, bilety i opłata na zeszyt???
~Normalny 18-09-2019 0:48
do: ~Odp. Janek Faryniarz (15:19)
Pokaż mi klub 4-ligowy, który nie otrzymuje dotacji od miasta, czy gminy i nie pobiera opłat za bilety. A wszystkie wpłaty są dokonywane nakonto klubu.
~Ornitolog 17-09-2019 17:23
A może idąc tym torem-to niech departamenty znajdą sponsorów na swoje pensyjki-WSTYD!!!!
~Ornitolog 17-09-2019 19:16
Acha, a czy sikorki emigrują na zimę???Pytanie dla znawcy -Potrzebna odpowiedź
~True 17-09-2019 20:31
Niestety, prezes Stolarczyk , ma rację w tym sporze i głośno powiedział to co wszyscy mówią po kątach.
~f-a 17-09-2019 20:50
Jezeli wiernir zostały przytoczone wypowiedzi to nasuwa sie jeden wniosek .Oboje są siebie warci z nadętym własnym ego.Honorowo jeden i drugi powinni zrezygnować.
~molk 17-09-2019 21:30
Czy dzieci z klubu są z Jeleniej Góry, czy może z innych miejscowości. To obiekt może udostępni inny powiat i może nie będą za to płacić mieszkańcy?
~Kamil214918249 18-09-2019 7:30
prezes opowiada jak by na własnych plecach, w pocie czoła szykował boisko piłkarzom, a może ktoś przypomni jemu i czytelnikom czemu i w jakich okolicznościach stadion trafił pod wątpliwą opiekę ciepliczan z basenu? skąd w ogóle basenowi wzięli się na basenie? Myślę, że to wiele w tym temacie wyjaśni.
~Janek Fryniarz 18-09-2019 14:45
Stare powiedzenie: ,, mądry głupiemu ustępuje" . Szacun dla Zarządu Karkonoszy. Jakim prawem ten ,,prezes" krytykuje Pana Tomasza Kowalczyka Prezesa Zarządu KS ,,KARKONOSZE - Jelenia Góra" , oraz Zarząd Klubu ? Pan Tomasz Kowalczyk to wzór do naśladowania panie ,,prezesie" , niech się pan uczy: wysoka klasa , inteligencja , wiedza, kultura osobista , a pan ? ,chodzenie w butach bez skarpetek panu imponuje ? bo mi nie.
~alfred 18-09-2019 18:54
do: ~Janek Fryniarz (14:45)
No bez jaj z takim tekstem ! Można wchodzić w doo - pę ale z klasą !
~Janek Fryniarz 18-09-2019 14:51
Wydał 2 x 250.000,00 na Karkonosze z spółki komunalnej , co do powiedzenia ma Rada Nadzorcza Spółki ? , a prokuratura ? . Uważam że kwestią czasu jest wyjaśnienie tych i innych decyzji ,,prezesa" przez organy prokuratury.
~My urzędnicy 18-09-2019 21:05
Niższego szczebla wiemy jak wygląda "restrukturuzacja" urzędu, która cały czs trwa. Pani "nadkadrowa" pozbywa się niewygodmych ludzi. Niestety Pan Kowalczyk zrobił już swoje, zorganizował wzorowo departament, którym kieruje i teraz można tam obsadzić swojego człowieka z nadania politycznego Pan Tomasz nie jest z nadania ale jest świetnym fachowcem. My nawet wiemy kto to będzie. Szkoda, ale wiemy, że pan sobie da radę.
~ 19-09-2019 19:00
do: ~My urzędnicy (21:05)
Tylko ciekawe kim Ci nowi dyrektorzy z "rodzinnego" nadania będą za chwilę zarządzać. Bo od znajomych, pracujących w urzędzie, wiem, że w każdym wydziale połowa ludzi szuka pracy, bo taka jest nerwowa atmosfera i balagan.
~powazny 19-09-2019 8:57
Pan Prezes zwołał konferencję prasową podczas której powołuje się na spotkanie w Urzędzie Miasta , jakie ? ,komentuje decyzję Zarządu klubu ,ocenia pracę Zarządu , natomiast nie udzielił dziennikarce zadającej pięć razy to samo pytanie ,,O co chodzi w tym rzekomym konflikcie ?. W swoich wypowiedziach całkowicie mijał się z prawdą , wypowiedzi nie na temat. Stawiane zarzuty pod adresem klubu to: ,,Karkonosze przegrały bo trawa źle skoszona , Karkonosze przegrały bo piłkochwyty nie założone , Karkonosze przegrały bo brak oświetlenia" itd. niestety Karkonosze wygrały. Rozwiązanie jest jedno , rozdzielić baseny od stadionu sportowego ,utworzyć Ośrodek Sportu i Rekreacji pod kierownictwem ludzi posiadających wiedzę ,umiejętności i kompetencje do profesjonalnego zarządzania obiektem sportowym , znajomość zagadnień z zakresu sportu , kultury fizycznej i rekreacji. Stadion sportowy jest dla sportowców , nie odwrotnie
~ 29-01-2020 15:16
W naszej druzynie zbiera pieniadze jeden z rodzicow. Co potem sie z nimi dzieje nie wiadomo. Wolna amerykanka w tych karkonoszach. Rodzice maja wplyw na trenera. Rządzą po swojemu. Balagan ogólny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group