Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6182
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spokojny dzień wagarowicza

Piątek, 20 marca 2009, 14:25
Aktualizacja: 17:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Spokojny dzień wagarowicza
... można tam spotkać kogoś bardzo ważnego:–)
Fot. TEJO
W stan gotowości postawiono dziś patrole policji i straży miejskiej w związku z przewidywaniem głośnego świętowania nadejścia wiosny przez uczniów jeleniogórskich szkół. Niepokojów jednak nie było.

Wprawdzie pierwszy dzień wiosny przypada jutro (sobota), jednak z racji dnia wolnego wagarowicze mieli odpuścić sobie zajęcia dziś. Jeśli to zrobili, to w małych grupach i bez tłumnego świętowania nadejścia najpiękniejszej pory roku. Do tego zniechęciła ich pogoda, która przypomina raczej o kończącej się zimie, a nie ciepłych dniach wiosny.

W niektórych szkołach zajęcia odbyły się normalnie, w innych – były luźniejsze lekcje lub zaplanowano wyjście poza szkołę. Tak było w przypadku trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy nadejście wiosny świętowali ucząc się malowania pisanek w Muzeum Karkonoskim. Dzieci przy okazji poznały Jerzego Pokoja, przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego oraz Piotra Borysa, wicemarszałka dolnośląskiego, którzy przebywali w MK. Przedstawiła ich dyrektorka placówki Gabriela Zawiła.

Miejskie instytucje kultury już kilka lat temu zrezygnowały ze zbiorowego obchodzenia pierwszego dnia wiosny podczas koncertów. Wtedy był to przyczynek do burd wśród nie zawsze trzeźwej młodzieży. A od kilku lat wagarowiczom nie sprzyja aura. Początek ostatniej marcowej dekady jest zimny i wietrzny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group