Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5726
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spokojny dzień wagarowicza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 marca 2009, 14:25
Aktualizacja: 17:39
Autor: TEJO
... można tam spotkać kogoś bardzo ważnego:–)
Fot. TEJO
W stan gotowości postawiono dziś patrole policji i straży miejskiej w związku z przewidywaniem głośnego świętowania nadejścia wiosny przez uczniów jeleniogórskich szkół. Niepokojów jednak nie było.

Wprawdzie pierwszy dzień wiosny przypada jutro (sobota), jednak z racji dnia wolnego wagarowicze mieli odpuścić sobie zajęcia dziś. Jeśli to zrobili, to w małych grupach i bez tłumnego świętowania nadejścia najpiękniejszej pory roku. Do tego zniechęciła ich pogoda, która przypomina raczej o kończącej się zimie, a nie ciepłych dniach wiosny.

W niektórych szkołach zajęcia odbyły się normalnie, w innych – były luźniejsze lekcje lub zaplanowano wyjście poza szkołę. Tak było w przypadku trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy nadejście wiosny świętowali ucząc się malowania pisanek w Muzeum Karkonoskim. Dzieci przy okazji poznały Jerzego Pokoja, przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego oraz Piotra Borysa, wicemarszałka dolnośląskiego, którzy przebywali w MK. Przedstawiła ich dyrektorka placówki Gabriela Zawiła.

Miejskie instytucje kultury już kilka lat temu zrezygnowały ze zbiorowego obchodzenia pierwszego dnia wiosny podczas koncertów. Wtedy był to przyczynek do burd wśród nie zawsze trzeźwej młodzieży. A od kilku lat wagarowiczom nie sprzyja aura. Początek ostatniej marcowej dekady jest zimny i wietrzny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

kwakwa 20-03-2009 20:11
no nie wiem, dzień się jeszcze nie skończył, jutro wolna sobota, pogoda typowo barowa i może być ciekawie...
~ 21-03-2009 0:03
gdzie te czasy co młodym pogoda nie przeszkadzała na świętowanie...gdzie czasy kiedy młodzi potrafili się jeszcze dobrze bawic , a nie zalac robaka i robic burdy...
~;*lolikowa;* 21-03-2009 0:26
do kitu z ta pogoda!!! ;(
~Zgondi 22-03-2009 15:27
To ja na fotce heheheheheheh ten po środku w niebieskiej bluzie:P:P
~aniamad 2-04-2009 11:56
eh za moich czasow............to brzmi smiesznie, nie wazne czy byla pogoda, czy nie, ale chodzilo sie grupami na Plac Ratuszowy "SWIETOWAC", no i oczywiscie odbywalo sie REGULARNE MORDOBICIE, punkow ze skinami....................kto tam byl, to pamieta, w tym moim krotkim wywnetrzaniu sie chodzi tylko o to, ze i czasy sie zmienily, i mlodziez..........i na pewno formy swietowania Dnia Wagarowicza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group