Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5447
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Spokojna kwesta, ale nie bez incydentów

Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 16:57
Aktualizacja: 17:58
Autor: TEJO
REGION: Spokojna kwesta, ale nie bez incydentów
Fot. KMP
Wyjątkowo spokojnie przebiegł XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie jeleniogórskim. Policjanci pilnowali porządku, lecz także kwestowali. Uzbierali dwa tysiące złotych.

Odnotowano tylko dwa incydenty. W Mirsku w powiecie lwóweckim zatrzymano 20-latka, który z puszki kwestującej nastolatki ukradł obrączkę. Funkcjonariusze odzyskali skradziony przedmiot. Z kolei w Jeleniej Górze nieznany złodziej skradł puszkę z pieniędzmi wystawioną na ladzie jednego ze sklepów spożywczych. Policjanci poszukują sprawcy.

Na tak spokojny przebieg finału WOŚP z pewnością miało wpływ wystawienie dodatkowych patroli stróżów prawa, którzy byli bardzo widoczni na ulicach miast.

Podczas licytacji sprzedane maskotki policyjne „Komisarz Lew”, oraz czapka milicjanta z Ukrainy, którą na licytację przeznaczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – inspektor Zbigniew Ciosmak – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska.

Maskotki i czapka znalazły nabywców za 700 zł. Pieniądze trafiły na konto WOŚP. Tego dnia również na ulicach miasta, jak i powiatu jeleniogórskiego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało kilku policjantów garnizonu policji jeleniogórskiej. Mundurowi wolontariusze łącznie podczas kwesty zebrali kwotę blisko 2000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group