Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12112
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bory Dolnośląskie: Spływ pontonowy na Kwisie

Środa, 5 maja 2010, 15:54
Aktualizacja: 16:12
Autor: KAM
Bory Dolnośląskie: Spływ pontonowy na Kwisie
Fot. organizator
W czasie majówki odbyła się inauguracyjna impreza otwierająca spływy wodne na rzece Kwisie. Wydarzenie związane jest także z otwarciem nowego szlaku wodnego dla turystów.

Trasa była krótka jak podają organizatorzy, ale za to obfitowała w wiele przygód. Wodowanie zaliczył sam starosta bolesławiecki Cezary Przybylski, który objął swoim patronatem spływ pontonowy. Przygody przydarzyły się również innym uczestnikom spływu, posłuchać o nich można było na biesiadzie zorganizowanej przy rzece na mecie w Przejęsławiu. Uczestnicy też mieli okazję wziąć udział w grach survivalowych.

Rzeka Kwisa, które płynie między innymi przez Gryfów Śląski nie jest trudną rzeką, jeśli chodzi o spływy. Dawniej turyści licznie pływali szlakami teraz życie na rzece znowu ożywa i widać na niej sporo turystów. Najlepsze odcinki na trasie to między innymi okolice Kliczkowa przez Bory Dolnośląskie. To właśnie tą trasą w ramach inauguracji popłynęło ponad 60 osób.

Nurt w rzece jest bystry, woda czysta i obfitująca w ryby. Zamieszkują tu również Bobry, co widać po dużej ilości drzew spuszczonych do rzeki, można spotkać też wesoło baraszkujące wydry.

Rzeka w większej części jest nieregulowana, stąd często na trasie spływu, możemy natknąć się na zwalone pnie drzew, oraz wysokie skarpy brzegów, odsłaniające przekrój geologiczny ziemi. Brzegi porośnięte są drzewami, wśród nich wzrok przyciągają głównie, dęby o imponujących rozmiarach.

Dziewiczy wygląd doliny rzeki Kwisy zapewnia nam niepowtarzalne wrażenia i sprawia, że pragniemy tu powracać, co zgodnie potwierdzili okrzykiem wszyscy uczestnicy wracający autokarem ze spływu na majówkę w Zamku Kliczków.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
420
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group