Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8793
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Spłonął warsztat samochodowy

Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 12:44
Aktualizacja: 12:45
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Spłonął warsztat samochodowy
Fot. KAM
Wczoraj doszło do pożaru warsztatu samochodowego w Lwówku Śląskim. Z palącego pieca wyleciał rozżarzony węgiel, od którego zajęły się akcesoria. Nikt nie ucierpiał. Właściciel nie przestrzegał przepisów przeciwpożarowym.

Wczoraj straży z Lwówka przed godziną 18 otrzymali zgłoszenie o palącym się warsztacie samochodowym w Lwówku Śląskim przy ulicy Szymanowskiego. Po przyjeździe strażacy stwierdzili bardzo silne zadymienie. Zauważono, że palą się akcesoria samochodowe przy metalowym piecu, z którego wyleciał rozżarzony węgiel.

Wcześniej właściciel warsztatu próbował sam ugasić pożar gaśnicami proszkowymi, jednak ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się i powiadomiono straż. Spaleniu uległa myjka ciśnieniowa, akcesoria samochodowe i regały garażowe. Pomieszczenie, w którym znajdował się warsztat samochodowy, wymaga gruntownego odnowienia. Strażacy uratowali znajdujący się wewnątrz garażu samochód osobowy oraz mieszkanie znajdujące się na wyższej kondygnacji. Na właściciela warsztatu nałożone zostały sankcje karne za nieprzestrzeganie przepisów przeciwpożarowych.

To już 50. interwencja lwóweckich strażaków od początku bieżącego roku, a 22 związana z wyjazdami do pożarów. Jeśli zgłoszenia utrzymają się w tak dużym nasileniu, strażacy z końcem roku pobiją swój rekord wyjazdów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group