Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 4059
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śpimy na gazowej bombie? Przegląd rur – wiosną

Poniedziałek, 20 lutego 2012, 8:06
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2012, 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Śpimy na gazowej bombie? Przegląd rur – wiosną
Ewakuacja przy ul. Paderewskiego przebiegła sprawnie. Oby takie zdarzenia już się nie powtórzyły.
Fot. arcofyesod
Siarczyste mrozy na przełomie stycznia i lutego połączone z brakiem pokrywy śnieżnej mocno nadwyrężyły sieć miejskiego gazociągu. Skutek? Wybuch i poważne awarie wymagające ewakuacji mieszkańców. Czy można spodziewać się wymiany rur, przez które płynie gaz?

O eksplozji przy ul. Karłowicza już pisaliśmy w minionym tygodniu. Dwie poszkodowane osoby, kobieta z córeczką, wciąż leczą się w szpitalach. Do tego zdarzenia z minionego tygodnia, kiedy to gaz ulatniał się w bloku przy ul. Paderewskiego, a także przy placu Niepodległości i na ulicy Polnej.

- Ilość awarii, do jakich doszło tej zimy na terenie Jeleniej Góry, nie jest większa niż w innych miastach. Przyczyną był mróz i brak śniegu, który stanowi pewną formę izolacji – mówi Piotr Chorbotowicz, dyrektor Zakładu Gazowniczego w Zgorzelcu, Dolnośląskiej Spółki Gazowniczej.

Jak przekonują fachowcy, w Jeleniej Górze stan rur jest porównywalny do innych miast. Gazownikom trudno jednak określić, ile jest nowych rur, a ile starych. Czasami jednak te stare, przedwojenne rury są w lepszym stanie i bardziej wytrzymałe niż nowe. Nie określono jednak miejsc, gdzie stan rur jest najgorszy.

- Wiosną rozpoczniemy szczegółowe kontrole i przeglądy naszych sieci, a Jelenia Góra będzie pierwszym miastem, gdzie rozpoczniemy te prace. Co roku około 25 procent naszych dochodów przeznaczane jest na modernizację sieci – zapewnia Piotr Chorbotowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group