Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3006
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Specjalna komisja sprawdzi Celwiskozę

Sobota, 2 stycznia 2016, 13:28
Aktualizacja: Niedziela, 3 stycznia 2016, 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Specjalna komisja sprawdzi Celwiskozę
Fot. Przemek Kaczałko
Władze miasta chcą powołać specjalną komisję z udziałem przedstawicieli straży pożarnej, straży miejskiej, policji oraz powiatowego nadzoru budowlanego w celu sprawdzenia zawartości magazynów po byłej Celwiskozie.

Jest to pokłosie pożarów, do których dochodzi od kilku miesięcy na terenie dawnej Celwiskozy, w tym najgroźniejszego, jaki miał miejsce 21 grudnia 2015 r., kiedy to w jednym z magazynów paliły się niebezpieczne chemikalia. - Strażacy wchodząc tam nie wiedzieli tak naprawdę co tam jest, gasili to z początku metodą, którą nie powinni tego gasić. Dopiero po wejściu stwierdzono co tam się znajduje. Nie daj boże, gdyby zapaliło się te 18 palet, które tam były, to byśmy mieli bardzo trudną sytuację. Całe szczęście skończyło się na jednej palecie – tłumaczy wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

- Chcemy przejść po wszystkich obiektach, które są niezagospodarowane i otwarte, zobaczyć co tam jest, żebyśmy byli przygotowani do ewentualnych akcji i zmusili właścicieli do zabezpieczenia składowanych tam materiałów – powiedział Jerzy Łużniak nie podejmując się określania, kto jest właścicielem poszczególnych magazynów. - Czasami zdarza się, że pojawia się starszy pan ledwo trzymający rower, który mówi, że on jest prezesem spółki, która jest właścicielem obiektu. Mieliśmy takie przypadki dwukrotnie, gdy paliły się śmieci – dodał J. Łużniak.

Komisja, która ma sprawdzać magazyny mogłaby wejść na prywatny teren bez zgody właściciela w sytuacjach trudnych czy kryzysowych. Z takiej możliwości chcą skorzystać władze Jeleniej Góry przy pomocy policji i straży miejskie, które byłyby do tego uprawnione ze względu na to, że obiekty są niezabezpieczone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group