Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6334
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spadochronowe Mistrzostwa Polski POPS

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 15 września 2012, 23:31
Aktualizacja: Niedziela, 16 września 2012, 16:13
Autor: Przemo
Fot. Tomasz Raczyński
Na jeleniogórskim lotnisku odbywają się Spadochronowe Mistrzostwa Polski POPS, czyli zawodników po 40. roku życia. Zawody mają charakter otwarty co sprawia, że do stolicy Karkonoszy zawitała światowa czołówka skoczków spadochronowych.

Trzeba przyznać, że konkurencje rozgrywane na lotnisku Aeroklubu są niezwykle widowiskowe, a podmuchy wiatru, które towarzyszyły sobotnim zawodom choć przeszkadzały w precyzji lądowania, nadawały ton rozrywkowej atmosferze wśród ekip oraz kibiców. Mistrzostwa Polski POPS co roku rozgrywane są w trzeci weekend września, a warunki jakie skoczkowie napotkali w Jeleniej Górze sprawiły, że oraz głośniej mówi się o możliwości organizacji Mistrzostw Świata w Jeleniej Górze w 2014 roku!

- Są to zawody z dedykacją dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli 40. rok życia. To są zawodnicy, których cechują bardzo duże umiejętności. Poziom organizacyjny Jeleniej Góry jest tak wysoki, że już dzisiaj moglibyśmy się pokusić o organizację Mistrzostw Świata, ale dobrze byłoby, żeby taką wolę wykazał Urząd Miasta, aby uatrakcyjnić pobyt zawodników w Jeleniej Górze. Zawody zawsze odbywają się we wrześniu, więc cudownie by się wpisywały we "Wrzesień Jeleniogórski". My jesteśmy gotowi, czekamy teraz na ruch ze strony Miasta czy podejmiemy się tego wyzwania. W przyszłym roku zrobilibyśmy zawody przygotowujące, a w 2014 roku już mistrzostwa świata - mówił dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, Jacek Musiał.

Mistrzostwa POPS odbywają się po raz 12. Rozgrywane są dwie konkurencje:
- HIT & ROCK; polega na tym, że skoczek ląduje blisko celu, ma dotknąć celu elektronicznego i biec do krzesła. Liczy się czas od momentu wylądowania do momentu usiądnięcia w krześle.
- Celność lądowania; polega na tym, że skoczek skacze do centra elektronicznego, ma za zadanie dotknąć punktu centralnego, który ma średnicę 2 cm, wtedy jest 0 punktów karnych, a każdy centymetr od tego punktu mierzony elektronicznie to są punkty karne. Wygrywa zawodnik, który uzyska najmniejszą sumę odległości czyli punktów karnych.

- Są to mistrzostwa otwarte, aktualnie udział biorą przedstawiciele sześciu krajów: Ukrainy, Białorusi, Czech, Niemiec, Holandii i Polski. Gościmy mistrza świata pana Jacka Brzezińskiego (2004 r. w Australii) oraz aktualnego mistrza świata z Holandii - pana Jana Macha - powiedział nam organizator zawodów POPS, Zbigniew Matczuk.

W niedzielę (jeśli warunki pozwolą) zawody będą się odbywać na Górze Szybowcowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~T.S. 16-09-2012 11:27
Szczerze podziwiam!!! Tam, w górze to dopiero czuć smak prawdziwego życia i przygody... Powodzenia.
~Rico 16-09-2012 12:31
Bardzo się cieszę,że przynajmniej Aeroklub Jeleniogórski zaczyna myśleć globalnie a działać lokalnie .Panie prezesie tylko proszę nie zapomnieć przed 2014 wymienić fasady na hangarze na górze.Życzę powodzenia i pozdrawiam
~Jeżowiak 16-09-2012 18:21
A ja proponuję doprowadzić stare szalety i garaże /zniszczone przez wandali/ oraz dach hangaru /uszkodzony przez śnieg ponad 2 lata temu/ do stanu używalności lub zabezpieczyć przed postępującą dewastacją. Za czasów bytowania Harcerzy "Trawers" z Złotoryji wszystko to funkcjonowało bo "rodzimi szabrownicy złomu" omijali ten objekt. Życzę Władzom AJG wytrwałości i ambicji w lotniczym promowaniu Kotliny Jeleniogórskiej. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group