Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6034
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spadochronowe Mistrzostwa Polski POPS

Sobota, 15 września 2012, 23:31
Aktualizacja: Niedziela, 16 września 2012, 16:13
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Spadochronowe Mistrzostwa Polski POPS
Fot. Tomasz Raczyński
Na jeleniogórskim lotnisku odbywają się Spadochronowe Mistrzostwa Polski POPS, czyli zawodników po 40. roku życia. Zawody mają charakter otwarty co sprawia, że do stolicy Karkonoszy zawitała światowa czołówka skoczków spadochronowych.

Trzeba przyznać, że konkurencje rozgrywane na lotnisku Aeroklubu są niezwykle widowiskowe, a podmuchy wiatru, które towarzyszyły sobotnim zawodom choć przeszkadzały w precyzji lądowania, nadawały ton rozrywkowej atmosferze wśród ekip oraz kibiców. Mistrzostwa Polski POPS co roku rozgrywane są w trzeci weekend września, a warunki jakie skoczkowie napotkali w Jeleniej Górze sprawiły, że oraz głośniej mówi się o możliwości organizacji Mistrzostw Świata w Jeleniej Górze w 2014 roku!

- Są to zawody z dedykacją dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli 40. rok życia. To są zawodnicy, których cechują bardzo duże umiejętności. Poziom organizacyjny Jeleniej Góry jest tak wysoki, że już dzisiaj moglibyśmy się pokusić o organizację Mistrzostw Świata, ale dobrze byłoby, żeby taką wolę wykazał Urząd Miasta, aby uatrakcyjnić pobyt zawodników w Jeleniej Górze. Zawody zawsze odbywają się we wrześniu, więc cudownie by się wpisywały we "Wrzesień Jeleniogórski". My jesteśmy gotowi, czekamy teraz na ruch ze strony Miasta czy podejmiemy się tego wyzwania. W przyszłym roku zrobilibyśmy zawody przygotowujące, a w 2014 roku już mistrzostwa świata - mówił dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, Jacek Musiał.

Mistrzostwa POPS odbywają się po raz 12. Rozgrywane są dwie konkurencje:
- HIT & ROCK; polega na tym, że skoczek ląduje blisko celu, ma dotknąć celu elektronicznego i biec do krzesła. Liczy się czas od momentu wylądowania do momentu usiądnięcia w krześle.
- Celność lądowania; polega na tym, że skoczek skacze do centra elektronicznego, ma za zadanie dotknąć punktu centralnego, który ma średnicę 2 cm, wtedy jest 0 punktów karnych, a każdy centymetr od tego punktu mierzony elektronicznie to są punkty karne. Wygrywa zawodnik, który uzyska najmniejszą sumę odległości czyli punktów karnych.

- Są to mistrzostwa otwarte, aktualnie udział biorą przedstawiciele sześciu krajów: Ukrainy, Białorusi, Czech, Niemiec, Holandii i Polski. Gościmy mistrza świata pana Jacka Brzezińskiego (2004 r. w Australii) oraz aktualnego mistrza świata z Holandii - pana Jana Macha - powiedział nam organizator zawodów POPS, Zbigniew Matczuk.

W niedzielę (jeśli warunki pozwolą) zawody będą się odbywać na Górze Szybowcowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group