Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7595
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spada liczba połączeń do Wrocławia

Czwartek, 28 stycznia 2016, 14:00
Aktualizacja: 14:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spada liczba połączeń do Wrocławia
Fot. Archiwum
Przepisy korzystne dla przewozów kolejowych oraz sytuacja demograficzna spowodowały, że z regularnego połączenia autobusowego Jeleniej Góry z Wrocławiem, zrezygnował lokalny przedsiębiorca Wojciech Chadży – właściciel firmy przewozowej Krycha.

- Przestaliśmy kursować na linii regularnej do Wrocławia od połowy listopada. Było to spowodowane m.in. nierównym dostępem do rynku. Ustawa o dopłatach do biletów jednorazowych wskazuje jednego uprzywilejowanego przewoźnika – jest to kolej, a przewozy drogowe są pozbawione tych dopłat, więc stosowanie ulgi handlowej na dłuższą metę jest nieopłacalne – powiedział Wojciech Chadży.

- Główną przyczyną jest jednak spory spadek liczby pasażerów na tej trasie. - Nie ma co ukrywać, że „żyliśmy” do tej pory ze studentów, a jest ich coraz mniej – dodał przedsiębiorca informując, że w porównaniu do okresu szczytowego jako 100 proc., obecnie było to 60 proc. pasażerów.

Wojciech Chadży przyznaje, że jednym z czynników takiego stanu rzeczy była modernizacja kolei – PKP oferuje obecnie podobny czas przejazdu o wysokim standardzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group