Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9855
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sople na dachu, śnieg na chodnikach – kto ma to usuwać?

Sobota, 15 grudnia 2012, 8:56
Aktualizacja: 9:11
Autor: 112
Jelenia Góra: Sople na dachu, śnieg na chodnikach – kto ma to usuwać?
Fot. Archiwum
Jak co roku zimą powraca problem zalegającego śniegu i błota pośniegowego na chodnikach oraz zwisających sopli z dachów i balkonów. Strażnicy miejscy kontrolują miasto pod tym kątem, pouczają i nakładają mandaty, a mieszkańcy pytają dlaczego to oni mają strącać lód.

Na razie strażnicy miejscy pouczają mieszkańców, ale jeśli to nie przynosi oczekiwanego rezultatu, nakładają do 500 zł mandatu lub kierują sprawę do sądu.

- Zgodnie z zarzadzeniem o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, uprzątnięcie błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników wzdłuż nieruchomości należy do właściciela nieruchomości, z wyjątkiem chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie samochodów – tłumaczy Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze i dodaje: sprawy te reguluje również regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jelenia Góra, który mówi, że poza śniegiem właściciel nieruchomości ma również obowiązek usuwania z dachów i gzymsów budynków sopli lodowych i nawisów śniegu, stwarzających zagrożenie dla przechodniów oraz użytkowników nieruchomości.

W razie pytań lub wątpliwości można się kontaktować ze Strażą Miejską po nr tel. 75 75 251 62.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group