Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5982
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Solidarni z napadniętym narodem

Sobota, 26 lutego 2022, 7:25
Aktualizacja: 7:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Solidarni z napadniętym narodem
Fot. Przemek Kaczałko
W centrum Jeleniej Góry odbyła się manifestacja poparcia dla narodu ukraińskiego, który dzielnie walczy z rosyjskim agresorem. Podczas spotkania była mowa m.in. o pomocy dla uchodźców.
To bardzo ważne wsparcie. Przyjechałem tu w 2014 roku, gdy zaczęła się ta wojna. Nie zbieramy się na gadanki, promowanie partii politycznych. Dzięki takim spotkaniom możemy pokazać, że Polska jest z Ukrainą - podkreślił Nick Bakhur, który w Jeleniej Górze mieszka od 8 lat. - Jestem z obwodu winnickiego. Zdążyłem zabrać wszystkich bliskich tutaj i bardzo się cieszę, że są ze mną, natomiast wielu znajomych, przyjaciół pisze do mnie. Ludzie chowają się w piwnicach przed bombardowaniem, wielu czeka na granicy. Tam trwa wojna i to jest nie do pomyślenia, że coś takiego się dzieje - dodał nasz były redakcyjny kolega.

Jak mówił inicjator spotkania, jest to też okazja, aby się wymienić ważnymi informacjami - np. gdy ktoś ma busa do dyspozycji, aby przywieźć uchodźców spod wschodniej granicy, ma wolne pokoje, mieszkania, które może zaoferować potrzebującym z Ukrainy.

Na Facebooku funkcjonuje grupa Ukraińcy Jelenia Góra, gdzie również można się zgłaszać w razie chęci pomocy. Jak liczy Nick Bakhur, w Jeleniej Górze i okolicach może być 7 tys. Ukraińców, a niektóre szacunki mówią nawet o 19 tys. osób. Są też sygnały, że część obywateli naszego wschodniego sąsiada chce wyjechać na Ukrainę, aby walczyć o wolność i niepodległość.

Podczas pikiety na Placu Ratuszowym była też mowa o zbiórce potrzebnych rzeczy dla Ukraińców - m.in. bandaże, strzykawki, igły, zestawy do infuzji dożylnej, gaza, środki przeciwbólowe, koce termiczne, środki higieniczne, czy żywność. Dary można przekazać dzisiaj (26.02) od godz. 16:00 na parkingu przed dawnym Tesco, gdzie ma oczekiwać specjalny bus. O tej samej godzinie w centrum miasta zapowiadany jest kolejny wiec poparcia dla Ukrainy.

Twoja reakcja na artykuł?

54
79%
Cieszy
4
6%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
5
7%
Złości
3
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (127) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group