Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6758
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Snow Factory w Białym Jarze

Środa, 30 listopada 2016, 7:23
Autor: Noemi Kościsz
Karpacz: Snow Factory  w Białym Jarze
Fot. Użyczone
Od 22 listopada na stoku w Białym Jarze w Karpaczu działa Snow Factory (fabryka śniegu), innowacyjne urządzenie do naśnieżania stoków, które może pracować w dodatnich temperaturach, nawet tych sięgających do +20°C.

Snow Factory, którego producentem jest TechnoAlpin zostało dostarczone i zainstalowane na stoku Winterpol Karpacz Biały Jar, gdzie przez najbliższy czas będzie produkować śnieg na znajdujące się tam trasy narciarskie.

Urządzenie to ma na celu uzupełnienie dotychczasowego systemu naśnieżania, który jest bardzo mocno uzależniony od ujemnych temperatur. Dzięki instalacji śnieg może być dostarczany na trasu 24h na dobę nawet w dodatnich temperaturach.

Fabryka śniegu bazuje na sprawdzonej technice wymiennika ciepła i nie wymaga używania chemicznych dodatków , jest w stanie wyprodukować 100m sześć. śniegu w ciągu doby.

W pierwszej połowie listopada opady śniegu i przymrozki umożliwiły w Białym Jarze prace związane z naśnieżaniem stoków, na skutek których do dziś na stoku zachował się śnieg. Został on zgromadzony w magazynach śniegowych (kopach) dzięki którym, śnieg przetrwał na stoku do dziś i będzie wykorzystany do przygotowania tras narciarskich.

Wszystkie działania na stoku w białym Jarze są ukierunkowane na odpowiednie przygotowanie tras i oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego, które planowane jest na 2 grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group