Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6947
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śnieżka: Śnieżka (nie) przyjazna turystom

Wtorek, 1 maja 2012, 7:46
Aktualizacja: 15:08
Autor: Jakub Thauer
Śnieżka: Śnieżka (nie) przyjazna turystom
Fot. Jakub Thauer
Na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy, przybywają turyści z całego świata. Na Śnieżce mieści się Kaplica św. Wawrzyńca, obserwatorium meteorologiczne i budynek czeskiej poczty. Dolna część obserwatorium jest dzierżawiona i znajduje się w niej restauracja na ponad 100 miejsc. W której obecnie mogą przebywać tylko ci, którzy chcą coś kupić.

Od czasu kiedy w zeszłym roku lokal zmienił właściciela został zmieniony wystrój i... zasady jego odwiedzania. Dzisiaj można tam spotkać napis informujący o tym, że miejsca w restauracji są jedynie dla klientów, jak również o tym, że obowiązuje tam zakaz spożywania własnego jedzenia i picia.

- Turyści przebywający w restauracji na Śnieżce zostają wyproszeni z lokalu i swoje kanapki muszą konsumować na dworze. Pamiętam, jak kilka lat temu można było usiąść w restauracji i nikt nie robił żadnego problemu - mówi Tomasz, turysta z Jeleniej Góry.

- Siedząc w lokalu najpierw zostałam poproszona o schowanie własnej wody, a za kilka minut podszedł do mnie starszy pan i wyprosił mnie z restauracji. Według mnie, do lokalu na Śnieżce dostęp powinien mieć każdy żeby usiąść i na chwilę odpocząć. W schronisku Dom Śląski są na przykład dwie sale, jedna dla osób przychodzących ot tak, a druga dla korzystających z restauracji – irytuje się jego koleżanka Urszula.

Stąd, większość turystów woli obecnie siedzieć przed budynkiem i tam odpoczywać czy jeść własny posiłek. Rozpoczął się weekend majowy, do Karpacza zjechało się sporo turystów, którzy na pewno wybiorą się w góry. Czy zabiorą ze sobą miłe wspomnienia z Karkonoszy?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group